Tusk na komisji: Przy dzisiejszych standardach moje wnuki byłyby w radzie nadzorczej Orlenu

- Przy dzisiejszych standardach, to nie mój syn, ale trójka moich wnuków byłaby w radzie nadzorczej Orlenu - powiedział Donald Tusk, po tym, jak zapytano go, czy ostrzegał syna przed Amber Gold, ale zatajał informacje przed Polakami.

- Ostrzegł pan tylko syna, a nie ostrzegł pan wszystkich Polaków. Takie odnoszę wrażenie - mówiła podczas przesłuchania Tuska posłanka Iwona Arent.

Tusk tłumaczył, że to nieprawda. - Polacy zostali ostrzeżeni, nawet dzisiejsze przesłuchanie dokumentuje to w sposób jednoznaczny. Ostrzeżenie do niektórych nie dotarło, przez niektórych nie było przestrzegane. Ale ostrzeżenie, które było wymogiem prawnym, zostało sformułowane, opublikowane i upowszechnione w mediach, więc proszę nie powtarzać tej tezy - mówił.

Ja z moim synem rozmawiałem nie jak premier, który ma wyobrażenie, że wszystko może swojemu dziecku załatwić. Przy dzisiejszych standardach, to nie mój syn, ale trójka moich wnuków byłaby w radzie nadzorczej Orlenu. Zdaję sobie z tego sprawę.

- stwierdził Donald Tusk. Dodał, że przy swoich standardach, to jego syn dokonywał wyboru życiowego, nawet jeśli on uważał, że to nierozsądne. - Przy standardach, które obowiązywały mnie jako premiera, ale także [obowiązywały] w naszej rodzinie, to on podejmował decyzje o drodze życiowej, a ja mogłem mu radzić, bez większej nadziei, że będzie respektował wszystkie rady swojego ojca. Bo takie są między nami relacje. To jest dorosły facet i ma pełną samodzielność - tłumaczył. 

Tusk przypomniał również, że jego syn - wbrew temu, co insynuują niektórzy - nie inwestował w  Amber Gold:

Nie próbujmy w jakikolwiek sposób sugerować, że ja dostaję informacje od ABW, jadę do syna i go ostrzegam, a jednocześnie chronię tę informację, żeby Polacy dalej płacili na Amber Gold. To jest po prostu świństwo.

We wtorek gościem Piotra Maślaka będzie Krzysztof Brejza, członek komisji ds. Amber Gold. Zapraszamy o 8:30!

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (206)
Tusk na komisji: Przy dzisiejszych standardach moje wnuki byłyby w radzie nadzorczej Orlenu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 103 razy 85

  W sumie można było się spodziewać. Komisja niczego nie wyjaśniła i nie wyjaśni, tylko wykazała niekompetencję i arogancję Kownackiego, Wassermann. Oraz wyszło na jaw, że prokuratorzy spowalniający śledztwo zostali awansowani przez Ziobro.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 88 razy 68

  Mam wyjątkowo ciekawe wnioski po tej komisji
  bo wcześniej nie wiedziałem, że za wielomiesięczne opóźnienia
  w przepływie informacje w aferze Amber Gold
  odpowiadają prokuratorzy, którzy zostali później awansowani
  przez ministra Ziobrę.

  Polska stała się państwem z dykty.
  Dziękujemy ci PiS.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 82 razy 60

  Donek, dziękujemy za zgrilowanie tej niewiasty, przewodniczącej komisji pokazowej ds niszczenia zasłużonych Polaków mimo że sezon jest już oficjalnie zamknięty. Ciekawe jak ona sobie teraz psychicznie poradzi z drugą spektakularną porażką w ciągu doby. Tu nawet wanna z hydromasażem nie pomoże.

 • sector23

  Oceniono 70 razy 54

  Panno Wasserwanno! Zaliczyła pani dzisaj - klasycznego plaskacza. Zaserwowanego jednak z ogromną elegancją i z naprawdę europejskim szykiem.

 • dik2002x

  Oceniono 66 razy 50

  Az wierzyc się nie chce, że 30 % społeczeństwa bezrefleksyjnie wielbi jarkacza. W porównaniu z Tuskiem Jaro to kulturowa miernota

 • sector23

  Oceniono 68 razy 46

  Pan premier Donald Tusk ograł tę całą zamuloną PiSowską zbieraninę amatorów, niczym Ronaldo piłkarzyka z B-klasy.

 • pysio62

  Oceniono 56 razy 44

  Nie ulega najmniejszej watpliwosci, ze wszystkie ekipy rzadzace Polska obsadzaly stanowiska swoimi ludzmi, ale to co robi PIS i PIS-opodobni to juz przekracza wszelkie normy i granice, takiego nepotyzmu i kolesiostwa to jeszcze w historii nie bylo. Najwiekszym problemem jest to, ze te PIS-owskie kadry sa skrajnie niekompetentne, po prostu mnostwo nieudacznikow poobsadzalo wszelkiego rodzaju stanowiska, i po prostu doja nas. Smiano sie z PSL-owskich pociotkow pozatrudnianych w roznych agencjach rolnych. Przyszli do tych agencji Pisiewicze, Misiewicze i Obajtki, i doprowadzili do zapasci tych agencji. Musiano zatrudnic spowrotem czesc PSL-owskich pracownikow, ktorzy i tak okazali sie geniuszami w porownaniu z PIS-owskimi miernotami. Nie mozna dopuscic, zeby PIS-owska szarancza znowu opanowala nowe miejsca do dojenia nas.

 • wagadudu

  Oceniono 49 razy 37

  Tusk zaorał pisowską hołotę... KIedy zobaczymy komisję w sprawie SKOK-ów i udziału w nich Zimnego Lecha et consortes?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX