Wyniki wyborów 2018. PKW na konferencji po drugiej turze: Frekwencja wyniosła 48,83 proc.

W poniedziałek na konferencji prasowej Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że w drugiej turze wyborów samorządowych oddano aż 99,28 proc. ważnych głosów. Nie było za to zbyt wiele incydentów wyborczych.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. W poniedziałek po godz. 12.30 Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji prasowej podała informacje dotyczące drugiej tury wyborów.

Frekwencja w drugiej turze wyniosła 48,83 proc., głosów ważnych było aż 99,28 proc. Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński tłumaczył, że wyniki mogły być przedstawione szybciej - konferencja była przewidziana na wczesny poranek. - Pod koniec liczenie troszkę przyhamowało. Czekaliśmy na protokół z Człuchowa z woj. pomorskiego - wyjaśnił przewodniczący.

PKW o wyborach samorządowych 2018: Incydentów było mało

Było też o incydentach wyborczych. Komisja podkreślała, że nie wystąpiło ich wiele - ponad dwieście na kilka milionów głosujących. W jednym z lokali przewodnicząca komisji poinformowała policję, że trzech członków komisji jest w stanie po spożyciu alkoholu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przebadali ich alkomatem i osoby te zostały usunięte z prac.

W innym miejscu mąż wyrwał swojej żonie kartę do głosowania i publicznie zniszczył. Policja wszczęła w tej sprawie postępowanie. Były także próby wręczenia alkoholu. - Po to, by wyborca za butelkę wódki oddał głos na konkretnego kandydata - mówił wiceprzewodniczący komisji sędzia Wiesław Kozielewicz.

Kazimierz Czaplicki nie żyje. Przewodniczący PKW wspomina współtwórcę KBW

Hermeliński wspomniał też o niedawno zmarłym ministrze Kazimierzu Czaplickim, współtwórcy i długoletnim szefie Krajowego Biura Wyborczego. Jak dodał, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14 na Cmentarzu Wolskim w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (58)
Wyniki wyborów 2018. PKW na konferencji po drugiej turze: Frekwencja wyniosła 48,83 proc.
Zaloguj się
 • pyffello114

  Oceniono 56 razy 52

  Przedwyborcza wizyta Kaczynskiego w Radomiu sprawila, ze PiS uzyskal tam najgorszy wynik w drugiej turze.
  Dlaczego Kaczynski odwiedzil tylko Radom??????...............

 • an_ma_o

  Oceniono 31 razy 27

  Pospolite ruszenie przeciwko dyktaturze kaczafiego ...wszystko się kiedyś kończy kaczor też ;-) aż chce się żyć

 • agnrodis

  Oceniono 25 razy 25

  Ludzie powiedzieli PiSowi, ze maja dosyc ich matactwa, chamstwa, nienawisci i grabierzy na rzecz PiSowskich partyjnych kolesiow i kosciola.
  A wystarczylo, nie krasc, nie klamac i nie rzucac oszczerstw na Polakow!!!!!!!!!!!!!!!

 • pt.nut

  Oceniono 20 razy 20

  Czy mini-prezes juz sie powiesil? Wszak wszedzie, gdzie sie pojawil, piss dostal kopa w dude.

 • salsolo.4

  Oceniono 20 razy 18

  Kolejna ściema pisoli to to że tylko w dużych miastach przegrali i to jest nic bo tam mieszka tylko 15 % społeczeństwa. Otóż w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców żyje ponad 12 mln Polaków. Przy czym ogółem w Polsce ludności jest trochę ponad 38 mln. Czyli w tych miastach żyje ok. 31,5 % ogółu ludności Polski, a nie żadne 15 %. Dodam jeszcze, że i w większości tych mniejszych miast pisole dostali baty.

 • 2mek99

  Oceniono 11 razy 11

  Pisowska ekipa zawyła.
  Przegrane Kielce, Nowy Sącz, Ostrołęka, Przemyśl.
  No ale jest też sukces - Wadowice :-)

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 11

  W innym miejscu mąż wyrwał swojej żonie kartę do głosowania i publicznie zniszczył.
  =============================
  He, he...
  Powinna się kobicina cieszyć, że jej nie wpierdzielił... :-))

 • skandy5

  Oceniono 21 razy 9

  Głosy nieważne zostały komisyjnie przekierowane na PiS.

  Po przeliczeniu głosów do sejmików widać wzrost notowań PiS w stosunku do sondaży przed lokalami wyborczymi. A przecież wiele osób boi się i wręcz zataja głosowanie na opozycję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX