Giertych został w domu i komentuje komisję: Tusk przesłuchuje Wassermann, dobrze pani odpowiada

Komentatorzy, politycy oraz dziennikarze skrzętnie notują, co dzisiaj dzieje się w Sejmie. "Strach Tuska odbiera mu chyba rozum", "Tusk przesłuchuje Wassermann" - to niektóre komentarze z przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold.

O godz. 10 w poniedziałek rozpoczęło się przesłuchanie Donalda Tuska, byłego premiera, przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Obecny przewodniczący Rady Europejskiej mierzy się m.in. z Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą komisji.

Wydarzenia w Sejmie obserwują dziennikarze, politycy i komentatorzy, którzy na bieżąco dorzucają swoje trzy grosze. Najwięcej można ich znaleźć na Twitterze, gdzie cały czas pojawiają się nowe analizy tego, jak przebiega przesłuchanie.

"Przesłuchanie Tuska przejdzie do historii jako pierwsze, w którym to członkowie Komisji są zestresowani, nie świadek. Dziwnie się to ogląda" - stwierdził Janusz Schwertner z Onetu.

Przemysław Szubartowicz wytknął z kolei jeden z początkowych momentów przesłuchania, gdy Wassermann wspomniała o "prawie o swobodnej wypowiedzi".

"Ma pan prawo do swobodnej wypowiedzi. Oczywiście może pan je wykorzystać tak, że zaatakuje pan PiS, ale... - powiedziała Wassermann, potwierdzając poziom swoich lotów. Tusk zrezygnował" - napisał.

"Jedyny efekt tego przesłuchania będzie przypomnienie wszystkim w Polsce o politycznej zręczności Tuska. Czy o to chodziło po takiej wyborczej niedzieli?" - pyta natomiast Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej". Jego redakcyjny kolega Jacek Nizinkiewicz wskazywał z kolei na to, że Tusk był "bardziej wyluzowany", gdy agresywniej na jego wypowiedzi reagowali posłowie PiS.


Natomiast Joanna Lichocka, obecnie posłanka PIS, w przeszłości dziennikarka, tak podsumowała zachowanie premiera przed komisją:

Strach Tuska odbiera mu chyba rozum - mówi coś o spaleniu na stosie premiera. Brednie i agresja mają zasłonić strach i ukryć odpowiedzialność za Amber Gold. Wydaje się po jego zachowaniu, że był w tym po uszy.


Swoją opinię wyraził także pełnomocnik szefa rady Europejskiej. Roman Giertych, adwokat, który w przeszłości reprezentował m.in. Michała Tuska, stwierdził, że to ktoś inny prowadzi dziś przesłuchanie:

Tusk przesłuchuje Wassermann. Dobrze pani Przewodnicząca odpowiada.

Samuel Pereira z TVP Info dopatrywał się z kolei u Tuska prób "podejścia Wassermann".

Donald Tusk odchodzi od faktów i próbuje podejść Małgorzatę Wassermann ad personam. Wchodzi na poziom emocji, "słów które ranią" itd. To jest Tusk którego znamy - napisał dziennikarz Telewizji Publicznej.

We wtorek gościem Piotra Maślaka będzie Krzysztof Brejza, członek komisji ds. Amber Gold. Zapraszamy o 8:30!

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (313)
Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold. Komentarze dziennikarzy
Zaloguj się
 • staszek_ptaszek

  Oceniono 104 razy 88

  Sprawa Amber Gold jest poważna bo dotyczy oszustw a PiS zrobił sobie spektakl i trampolinę do karier politycznych. Wassermann cieniutka, bez 'ikry' - karierę chce zrobić na pisowskim marszu ciemnoty i ojcowskiej tragedii. Tusk, mąż stanu i przykład dla innych! A ta kato-uzbecka koalicja chciała go zniszczyć jak zniszczyła Wałęsę i innych.

 • krynolinka

  Oceniono 63 razy 57

  Kownacki o 13 mówi, że od czterech godzin Tusk jest przesłuchiwany ( o 10 się komisja zaczęła), Lichocka też chyba ogląda inną relację niż my wszyscy..

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 76 razy 52

  Naprawdę zaczynam lubić Giertycha. Wyrobił się koń :)

 • signum_t

  Oceniono 67 razy 51

  Tusk miał być wisienką na torcie, a stał się gwoździem do trumny tej komisji...

 • fakiba

  Oceniono 60 razy 44

  Pis swołocz próbuje przesłuchać Tuska , a wychodzi coś zupełnie odwrotnego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX