I to jest powód do dumy! Gmina Bałtów z najwyższą frekwencją w Polsce [WYBORY 2018]

Gmina Bałtów to gmina, w której do godziny 17:00 odnotowano najwyższą frekwencję podczas II tury wyborów samorządowych 2018 - informuje PKW.

Gmina Bałtów, w której odnotowano najwyższą frekwencję podczas II tury wyborów samorządowych 2018, znajduje się w województwie świętokrzyskim, w powiecie ostrowieckim. O godzinie 17:00 4 listopada do urn w gminie Bałtów poszło 69,15 proc. upoważnionych do głosowania. Wiadomo jednak, że ostateczny wynik będzie nieco wyższy i przekroczy 70 procent - z danych dostępnych na stronie internetowej PKW wynika, że w gminie Bałtów zagłosowało 2318 osób spośród 3049 do tego upoważnionych, a więc nieco ponad 76 proc. 

Frekwencja w II turze wyborów samorządowych. Najlepiej w województwie lubelskim

- W stosunku do liczby uprawnionych najwięcej wyborców wzięło udział w głosowaniu w gminie Bałtów, powiat ostrowiecki, woj. świętokrzyskie - 69,15 proc. - powiedział zastępca przewodniczącego PKW sędzia Sylwester Marciniak. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała także, że o godzinie 17:00 frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych wyniosła 38,73 proc. Do tej pory najwyższą frekwencję odnotowano w województwie lubelskim (42,93 proc), z kolei najniższą w województwie śląskim (34,56 proc.). 

Przypomnijmy, że ogólna frekwencja o godzinie 17:00 w czasie I tury tegorocznych wyborów samorządowych wynosiła 41, 65 proc., z poprzednich wyborach samorządowych, które odbyły się w 2014 roku w drugiej turze o godz. 17.30 frekwencja wynosiła 32,33 proc.

Wyniki wyborów samorządowych w Bałtowie

Bałtów wybierał w II turze wyborów samorządowych nowego wójta. Walka dwóch kandydatów była nadzwyczaj wyrównana, ale koniec końców to Hubert Żądło uzyskał 52,15 proc. głosów mieszkańców. Startujący z listy lokalnego komitetu wyborczego wyborców Przyjazna Gmina Bałtów Hubert Żądło cieszy się poparciem lokalnych władz Prawa i Sprawiedliwości. Zamienia teraz fotel dotychczasowego radnego na fotel wójta Bałtowa na następnych pięć lat.

Czytaj też:

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Gdańsk - Paweł Adamowicz prezydentem po raz szósty

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Kraków - Jacek Majchrowski piąty raz prezydentem

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Kielce - Bogdan Wenta wygrywa z kandydatem PiS

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Radom - Radosław Witkowski prezydentem

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Bytom - Mariusz Wołosz pokonał przeciwnika. Damian Bartyla przegrywa

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Legnica - Tadeusz Krzakowski pokonał przeciwnika

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Świętochłowice - Dawid Kostempski przegrywa o 0,7 proc. głosów!

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Chełm - PiS wygrywa. Jakub Banaszek nowym prezydentem

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Siedlce - syn ministra przegrywa. Andrzej Sitnik nowym prezydentem

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Olsztyn - Małkowski jednak nie będzie prezydentem

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Nowy Sącz - kampania Dudy na cmentarzu bez powodzenia. Iwona Mularczyk przegrała

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Wadowice - Beata Szydło komentuje zwycięstwo wójta z PiS

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2018 - Grunwald - urzędujący od 28 lat wójt oddaje władzę w ręce PiS

Więcej o:
Komentarze (10)
Gmina Bałtów z najwyższą frekwencją podczas II tury wyborów samorządowych 2018
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 3 razy -3

  Moje serdeczne gratulacje dla pani Małgorzaty Mańka-Szulik z okazji wygranej w 2 turze wyborów

 • krikrikrikri

  Oceniono 5 razy -3

  Hm, jak to jest że na wschodzie taki ciemnogród, a ludzie wiedzą że na wybory trzeba iść, się a ten światły zachód jest taki ciemny i o tym nie wie?

 • mrkazzz

  Oceniono 10 razy -6

  Oto WASI wygrani mafijni KO-wscy i "targowiccy prezywzdęci" : .. H.Zdanowska – bezczelna oszustka bankowa .... H.G-Waltz – oszustka, liderka przestępczej grupy złodziei kamienic .... R.Smogorzewski z Legionowa , cham-seksista i przygłup .... Cz.Małkowski z Olsztyna – molestant i gwałciciel z 5 letnim wyrokiem .... J.Majchrowski – stary skorumpowany komunista .... P.Adamowicz – kryminalista oczekujący na wyroki .... J.Karnowski z Sopotu – kryminalista oczekujący na wynik śledztw i wyroki .... J.Jaśkowiak – antypolska szuja, zwolennik LGBTQ i muzułmanów........... itd. .. itp. . . . Polactwo w dużych miastach dało "popis" zepsucia knajactwa , zgnilizny , demoralizacji , gangreny i upadku ryjem w błoto.

 • mrkazzz

  Oceniono 11 razy -9

  Oto WASI wygrani mafijni KO-wscy i "targowiccy prezywzdęci" : .. H.Zdanowska – bezczelna oszustka bankowa .... H.G-Waltz ; oszustka, liderka przestępczej grupy złodziei kamienic .... R.Smogorzewski z Legionowa , cham-seksista i przygłup .... C.Małkowski z Olsztyna – molestant i gwałciciel z 5 letnim wyrokiem .... J.Majchrowski – stary skorumpowany komunista .... P.Adamowicz – kryminalista oczekujący na wyroki .... J.Karnowski z Sopotu – kryminalista oczekujący na wynik śledztw i wyroki .... J.Jaśkowiak – antypolska szuja, zwolennik LGBTQ i muzułmanów........... itd. .. itp. . . . Polactwo w dużych miastach dało "popis" zepsucia knajactwa , zgnilizny , demoralizacji , gangreny i upadku ryjem w błoto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX