Poręba twierdzi, że spot PiS o uchodźcach zaatakowano po wyborach. Sprawdziliśmy. To nieprawda

Szef sztabu PiS na łamach "Sieci" stwierdził, że spot jego partii o uchodźcach skrytykowano dopiero po wyborach. Niestety, to nieprawda, ale nie został dopytany o potwierdzenie swojej tezy.

"Sieci" opublikowały w poniedziałek na swoich łamach wywiad z Tomaszem Porębą, szefem sztabu Prawa i Sprawiedliwości w trakcie wyborów samorządowych. Europoseł w rozmowie z Jackiem Karnowskim stwierdził np., że batalia o głosy wyborców w tym roku to "był mecz PiS kontra reszta świata".

Jednak to nie takie bon moty zwracają uwagę w w tej rozmowie. Poręba w pewnym momencie został zapytany o spot PiS o uchodźcach, który opublikowano 17 października (wybory odbyły się natomiast 21 października). - Czy był on dobrym ruchem? - dopytuje go Karnowski.

Poręba odpowiada:

Absolutnie tak. Proszę zwrócić uwagę, że ten spot został mocno zaatakowany w mediach opozycyjnych nie przed wyborami, ale już po. Dlaczego nie zaatakowano go od razu, skoro materiał zaprezentowaliśmy pięć dni przed głosowaniem? Dlatego, że był on trafiony i groźny dla PO, i nie chciano doprowadzić do nakręcenia się tego tematu.

Problem w tym, że to nieprawda. Jednak o to nie dopytał go dziennikarz. Od razu, gdy spot pojawił się w sieci, polskie media nie tylko poinformowały o nim, ale też zaczęto go szeroko komentować, głównie krytycznie.

Dzień po jego publikacji dziennikarka TVP Info domagała się usunięcia jej wizerunku ze spotu. Tego samego dnia, gdy upubliczniło go PiS, zaczęto zgłaszać nagranie na Twitterze jako ksenofobiczne. Później - owszem - spot dalej przewijał się w debacie publicznej, ale wskazywano go jako jeden z powodów, który mógł wpłynąć na wynik PiS w wyborach samorządowych.

Więcej o:
Komentarze (40)
Wybory samorządowe 2018. Szef sztabu PiS: Spot o uchodźcach został zaatakowany po wyborach
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 26 razy 26

  Poręba "mija" się z prawdą , wystarczy nie kłamać tak jak "wystarczy nie kraść" , prawda pis matołki i

 • 99venus

  Oceniono 16 razy 16

  Poręba to pisowiec-on musi kłamać bo pisowcy są uzależnieni od potrzeby kłamania/

 • krynolinka

  Oceniono 20 razy 16

  Szczyl się boi o własny kuperek to sobie konfabuluje. Zresztą jak zwykle.

 • quinquedactylus

  Oceniono 15 razy 15

  Świni plują w oczy a ona mówi że deszcz pada.
  Taka to jest filozofia gebbelsowskich pogrobowców z brunatnej kaczej sotni.

 • tom_aszek

  Oceniono 14 razy 14

  " "Proszę zwrócić uwagę, że ten spot został mocno zaatakowany w mediach opozycyjnych nie przed wyborami, ale już po. Dlaczego nie zaatakowano go od razu, skoro materiał zaprezentowaliśmy pięć dni przed głosowaniem? (...)"
  Od razu, gdy spot pojawił się w sieci, polskie media nie tylko poinformowały o nim, ale też zaczęto go szeroko komentować, głównie krytycznie. Dzień po jego publikacji dziennikarka TVP Info domagała się usunięcia jej wizerunku ze spotu. Tego samego dnia, gdy upubliczniło go PiS, zaczęto zgłaszać nagranie na Twitterze jako ksenofobiczne. "

  Posługiwanie się kalendarzem i liczenie dni to ostatnio pięta achillesowa PiSu. :)

 • stan47.emeryt

  Oceniono 13 razy 13

  Kłamał, kłamie i kłamać będzie. To taki pisowski standard, ale ciemnemu ludowi to nie przeszkadza.

 • vojak-svejk

  Oceniono 12 razy 12

  Ci handlarze strachem chcieli Polaków wystraszyć. Pis stawia na tchórzy, ale tych strachliwych jakoś mniej i mam nadzieję, że będzie coraz mniej.

 • howlin_wolf

  Oceniono 13 razy 11

  Jak wskazać kłamcę w PiSie?
  Losowo.

 • remo29

  Oceniono 12 razy 10

  Jak cię złapią na kłamstwie, to mów, że to nie twoja gęba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX