Neumann drwi z Wassermann: Dziwię się, że zafundowała sobie dwa ciężkie dni z rzędu

Komisja ds. Amber Gold pod przewodnictwem Małgorzaty Wassermann przesłuchuje w poniedziałek Donalda Tuska. - Trauma dziś i trauma jutro - ironizował w niedzielę poseł PO Sławomir Neumann.

Donald Tusk w poniedziałek stanął przed komisją ds. Amber Gold. Jej przewodniczącą jest Małgorzata Wassermann, która w niedzielę w drugiej turze wyborów samorządowych w Krakowie przegrała z Jackiem Majchrowskim.

- Jeśli chodzi o przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją Amber Gold, to dziwię się poseł Wassermann, że zafundowała sobie takie dwa ciężkie dni z rzędu. Trauma dziś i trauma jutro - ironizował w niedzielę poseł PO Sławomir Neumann w TVN24.

Donald Tusk przed komisją ds. Amber Gold

Były premier i obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk składa zeznania przed Sejmową Komisją Śledczą ds. Amber Gold. Jest ostatnim świadkiem, którego przesłuchają posłowie w sprawie gdańskiej piramidy finansowej.

Przed godz. 10 Tusk pojawił się na terenach Sejmu i skierował się w stronę tej części budynku, w którym obraduje komisja śledcza. Towarzyszył mu Paweł Graś.

Z terminem przesłuchania Tuska było sporo problemów: początkowo miało odbyć się 2 października, ale ostatecznie przesunięto je na 5 listopada.

Więcej o: