Poranna rozmowa Gazeta.pl z Robertem Winnickim (5.11.2018)

- To kropla w biało-czerwonym morzu - powiedział Robert Winnicki w Gazeta.pl pytany o rasistowskie transparenty, jakie można było zobaczyć na ubiegłorocznym Marszu Niepodległości. Opowiedział też o kulisach rozmów z władzami ws. spólnego marszu w tym roku.

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, poseł niezrzeszony, w rozmowie z Piotrem Maślakiem, opowiedział w Gazeta.pl o kulisach rozmów z przedstawicielami władzy w sprawie udziału w Marszu Niepodległości 11 listopada tego roku.

Choć jak sam przyznał, nie brał w nich udziału, ma wiedzę na temat tego, dlaczego zakończyły się fiaskiem. - Nie wszystko mogę mówić, co wiem. Na początku września przedstawiciele strony rządowej ocknęli się, że nie mają dużej imprezy na 11 listopada. I na przełomie września i października pojawiły się zaproszenia do rozmów. Odbyło się ich siedem - mówił.

Co doprowadziło do tego, że w Marszu Niepodległości nie pójdzie m.in. prezydent Andrzej Duda? Jak wspominał Winnicki, zaważyła kwestia tego, że nie było zgody ze strony organizatorów, by imprezę "przejęto jako imprezę rządową". - Z tego co mi relacjonowano, strona rządowa nie miała pomysłu, jak ma to wyglądać - wskazał.

Pytany o przebieg Marszów Niepodległości z poprzednich lat, Winnicki stwierdził, że w ubiegłym roku były tam transparenty, które nie powinny się na nim znaleźć.

W zeszłym roku pojawiły się dwa transparenty niezgodne z wolą, intencją organizatorów, nie zmienia to faktu, że to kropla w biało-czerwonym morzu

- skwitował. W 2017 roku można było zobaczyć na marszu banery z takimi hasłami jak: "Wszyscy różni, wszyscy biali", "Biała Europa braterskich narodów" czy "Biała siła, Ku Klux Klan".

Więcej o:
Komentarze (75)
Robert Winnicki w Gazeta.pl o rasistowskich transparentach: To kropla w biało-czerwonym morzu
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 38 razy 30

  czyli jak mu ktoś do herbaty wpuści kilka kropel moczu to też mu nie będzie przeszkadzać? W końcu herbaty prawie cały kubek

 • remo29

  Oceniono 23 razy 23

  A faszystów z Niemiec zaprosili, żeby im pokazać, że nie udało się ich dziadkom rozpierdzielić Warszawy. Taka zemsta pachnie najlepiej.

 • didej007

  Oceniono 31 razy 23

  Winnicki, koleś - swastyki w pierwszej połowie lat 20. wieku w Republice Weimarskiej też były kroplą w morzu marszów.

 • winston_smith_84

  Oceniono 29 razy 23

  Strasznie zabawny człowiek, choć ma specyficzne poczucie humoru. Kiedyś powiedział: "Hajlowaliśmy, ale tylko ironicznie"

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 23 razy 21

  To jak będzie - Brudziński będzie pałował nazioli, czy ochraniał?

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 23 razy 17

  Ktoś mi powie, czemu ja temu Winnickiemu kompletnie NIE WIERZĘ?

 • Maria Michałowska

  Oceniono 23 razy 17

  Panie Winnicki, czy gdyby Pan miał w swoim organizmie zaledwie 10 komórek nowotworowych, to też by Pan tak je lekceważył tak, jak tą mniejszość faszystowską na marszu? Czy może biegłby Pan szybko do lekarza, żeby je wyciąć? Przypuszczam , ze leciałby Pan, ile sił w nogach. Może Pan nie reaguje na faszystowskie hasła, bo nie spostrzega Pan ich , jako drogie i niebezpieczne, tylko jako swojskie i bliskie swojemu myśleniu?

 • starblast

  Oceniono 15 razy 15

  PIS w pełnej krasie. Tyle razy powtarzali o doniosłości tej 100nej rocznicy, a pomysłów brak. Duda kolejny raz wyszedł na idiotę, bo zaprasza na marsz, na który nie przyjdzie. Mnie taki zewnętrzny patriotyzm nie interesuje zupełnie. Wolę taki codzienny. Dbanie o okolice, odsunięcie PIS od władzy,

 • puuchatek

  Oceniono 19 razy 15

  Skoro to "tylko kropla", to organizatorzy nie powinni mieć problemów z tym, żeby ją usunąć. Jeśli tego nie robią, są dwie możliwości:

  - albo to nie jest jednak taka kropla, tylko spora część;

  - albo popierają, a PRZYNAJMNIEJ świadomie zgadzają się na takie hasła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX