Jaki o planach na przyszłość i kulisach kampanii. "Krew leciała mi z nosa z przemęczenia"

- Teraz jadę na urlop i muszę wszystko przemyśleć. Na razie nie mam planów partyjnych - mówi "Wprost" Patryk Jaki, kandydat PiS w wyborach na prezydenta Warszawy. Stwierdza też, że "wziął wszystko na plecy" w czasie kampanii, dzięki czemu "inni politycy PiS mieli więcej swobody".

Patryk Jaki przegrał w I turze wyborów samorządowych w Warszawie, pokonał go jego główny oponent z Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Wiceminister sprawiedliwości podczas debaty przedwyborczej ogłosił, że zrezygnował z członkostwa w partii. O plany na przyszłość, w świetle tej decyzji, był pytany przez tygodnik "Wprost".

Jak przyznaje Jaki, "nie czuje się źle" bez legitymacji partyjnej. - Nawet powiedziałbym, że komfortowo - kwituje.

Na razie nie mam planów partyjnych. Na razie nie chcę nic zmieniać.

- deklaruje wiceminister sprawiedliwości. Jego najbliższe plany obejmują natomiast odpoczynek. - Teraz jadę na urlop i muszę wszystko przemyśleć - dodaje. Jednocześnie Jaki nie wykluczył, że rozważa ewentualne kandydowanie w wyborach do europarlamentu w przyszłym roku.

Jaki o przyczynach porażki w Warszawie. "Wszystko wziąłem na plecy"

Patryk Jaki w rozmowie z "Wprost" skomentował też swoją porażkę już w I turze w stolicy. Wiceminister podkreśla, że osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów PiS od 2006 roku. Jak wylicza, na jego przegraną nałożyło się kilka czynników:

Duża frekwencja antypisowska, we wszystkich miastach powyżej 100 tys. mieszkańców po manipulacjach mediów w sprawie taśm i polexitu. (...)  Za mało też mówiłem, że mniejsi kandydaci są dogadani z Platformą Obywatelską

W rozmowie z tygodnikiem Jaki pozwala sobie też na wyznanie dotyczące poświęceń, jakich miał dokonywać podczas kampanii. Jak wspomina, podczas debaty telewizyjnej był już całkowicie wyczerpany fizycznie.

- Jak wstałem rano, krew leciała mi z nosa z przemęczenia. Ledwo patrzyłem na oczy. Czułem się słabo. Myślałem, że przeskoczę ograniczenia własnego organizmu, ale niestety okazało się to niemożliwe - opowiada o poranku tuż po debacie.

Jaki deklaruje też, że "nie obraża się" i bierze pełną odpowiedzialność za przegraną. Wspomina przy tym o swojej roli, jaką mógł pełnić dla innych polityków PiS:

Choć to, że większość ataków liberalnego środowiska w ciągu ostatniego roku koncentrowała się na mnie, powodowało, że inni politycy PiS w Polsce mieli więcej swobody. Wszystko wziąłem na plecy.

Co dalej z komisją reprywatyzacyjną, której Jaki przewodniczy? Wiceminister sprawiedliwości zapewnia, że będzie dalej pracować, choć będzie mu ciężko. - Bardzo chcę pomagać ludziom poszkodowanym w wyniku reprywatyzacji i muszę szukać innych rozwiązań. Sęk w tym, że znów na tej łodzi jestem sam - stwierdza.

Więcej o:
Komentarze (134)
Patryk Jaki o porażce w Warszawie: Byłem wyczerpany, krew leciała mi z nosa
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 28

  Męczennik!
  Może cię koleś, pan prezes beatyfikuje za te wszystkie "poświęcenia". Ale znając jego metody to prędzej kopa dostaniesz za to gwiazdorzenie.

 • vito60

  Oceniono 27 razy 25

  Och jak mi cię żal dresiku, trzeba było tyle nie wciągać nosem.
  Kto ci kazał jeździć do Sofii i Madrytu oglądać metro, chciałeś być prezydentem, mogłeś zrezygnować z ministrówania i komisji. Taki słabo wykształcony cięć jak ty, trzymał trzy sroki za ogon i ch*j ci w ręku został.
  PS. Czereśniak, który dopiero wyskoczył z dresu, powinien zapytać fachowca jak się ubierać. Nie grilluje się w garniturze, a poważny polityk ubiera się z nienachalną elegancją. Ty Patryś, uzbierasz się jak żigolak a nie elegancki mężczyzna. Cham Jakubiak również.

 • polakadam

  Oceniono 28 razy 22

  Przegrałes kolego bo jesteś po złej stronie mocy. Przemyśleć to powinieneś czy warto uczestniczyć w rozwalaniu Polski.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 29 razy 19

  Pierwszy krok do odsunięcia pisowskiej sekty od władzy zrobiony.
  Za rok wybory parlamentarne. Po nich dekaczyzacja i depisizacja.
  Ruscy i pisowscy agenci - nie uda się wam wyprowadzić Polski z UE.

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 13

  Bidulek , szkoda że się całkiem nie "wykrawił"

 • grundol1

  Oceniono 14 razy 12

  "Za mało też mówiłem, że mniejsi kandydaci są dogadani z Platformą Obywatelską"

  Który i jak kandydat był dogadany z PO? Następne kłamstwa dresa?

 • plutoniczna

  Oceniono 11 razy 11

  nie dało się prośbą, nie dało się groźbą,
  - Jaki zmienia strategię?
  - chce nas wziąć na litość?

 • mcguirre

  Oceniono 15 razy 11

  No tak, koleś popracował kilka miesięcy i się posmarkał ze zmęczenia. Straszne to :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX