Donald Tusk skomentował wyniki wyborów na prezydenta Gdańska. "Miły dzień"

Spełniły się życzenia Donalda Tuska, który życzył Pawłowi Adamowiczowi wygranej w wyborach na prezydenta Gdańska. "Miły dzień" - skomentował po wynikach exit poll przewodniczący Rady Europejskiej.

Donald Tusk tuż przed ciszą wyborczą złożył na Twitterze życzenia z okazji urodzin prezydentowi "jego kochanego Gdańska" Pawłowi Adamowiczowi. Polityk życzył startującemu w drugiej turze zwycięstwa. Będzie to "najlepszym prezentem dla Ciebie i dla miasta" - napisał Tusk.

Po ogłoszeniu wyników exit poll przewodniczący Rady Europejskiej dodał krótki wpis: "Miły dzień. Nawet Lechia wygrała".

Paweł Adamowicz pozostanie prezydentem Gdańska - wynika z sondażu exit-poll, opublikowanego przez telewizje TVP Info, TVN24 i Polsat News. Według badania Paweł Adamowicz zdobył 64,7 procent głosów, a jego rywal Kacper Płażyński (PiS) - 35,3.

Podziękowania dla Tuska

Adamowicz chwilę po opublikowaniu sondażu dziękował wyborcom i współpracownikom z komitetu. Udzielone mu poparcie określił mianem "ogromnego", a frekwencję w obu turach nazwał dobrą. Dziękował również Tuskowi za "inspirujące rozmowy".

Paweł Adamowicz jest prezydentem Gdańska od 1998 roku. W poprzednich wyborach startował z ramienia Platformy Obywatelskiej, w tym roku - z własnego komitetu. W drugiej turze poparła go Koalicja Obywatelska, której kandydat - Jarosław Wałęsa, w pierwszej turze zajął trzecie miejsce.

Lechia Gdańsk wygrała z Lechem Poznań 1:0. Jedyną bramkę strzelił Paixao.

Więcej o: