TVP Info po II turze: PiS wygrało w sejmikach, a na Trzaskowskiego głosowali w aresztach

Popierani przez Koalicję Obywatelską kandydaci wygrali II turę wyborów m.in. w Gdańsku i Krakowie. Tymczasem w czasie wieczoru wyborczego TVP Info przypominało, że PiS zwyciężyło w wyborach do Sejmików, a na Rafała Trzaskowskiego głosowały osoby w aresztach i więzieniu.

Na oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych musimy jeszcze poczekać, ale wg badania exit poll dla TVP, TVN i Polsat kandydaci z poparciem Koalicji Obywatelskiej pokonali tych popieranych przez PiS w co najmniej trzech dużych miastach. W Gdańsku wygrał Paweł Adamowicz, w Krakowie - Jacek Majchrowski, a w Kielcach - Bogdan Wenta.

W telewizjach informacyjnych politycy i publicyści komentowali te sondażowe wyniki. TVP Info przypominało też o wynikach wyborów I tury. - Wiemy, że całe wybory samorządowe wygrało PiS - mówił jeden z prowadzących. W pewnym momencie wieczór wyborczego w TVP Info Krzysztof Ziemiec zapowiedział: "Popatrzmy raz jeszcze, jak wyglądała ta druga tura w kamerach naszych reporterów". Po czym wyemitowano materiał o... I turze wyborów. 

- Twarde dane dot. wyborów samorządowych jednoznacznie wskazują, że zwycięzcą głosowania jest Zjednoczona Prawica, wbrew temu, co twierdziła KO, która wygrała w kilku dużych miastach - zaczął autor materiału Maksymilian Maszenda. Przypomniał wyniki wyborów do sejmików, zwracając uwagę, że "Zjednoczona Prawica wygrała w aż dziewięciu województwach" i zyskała na z poziomie powiatów. 

Maszenda zauważył, że "są również wyjątkowo korzystne wyniki" dla Koalicji Obywatelskiej, którymi "politycy tej formacji się nie chwalą". Przytoczył wyniki z dwóch aresztów i więzienia w Warszawie, gdzie zdecydowana większość głosowała na Rafała Trzaskowskiego. W materiale nie wspominano, że w tych miejscach głosowało po kilkadziesiąt osób. - W innych więzieniach w Polsce też wygrywali kandydaci KO - stwierdził Maszenda. - W tej grupie elektoratu politycy PO czują się mocni - dodał i przypomniał, że Stanisław Gawłowski z PO był przez jakiś czas w areszcie.

"To nie miało nic wspólnego z obiektywnym materiałem"

Po emisji materiału Ziemiec zwrócił się do posła PO Zbigniewa Konwińskiego, który był w studiu i stwierdził, że parlamentarzysta był "oburzony wynikami". - Ale taka jest prawda - dodał Ziemiec. 

- Byłem oburzony tymi komentarzami w tle. Ale okej, róbcie tak dalej, to nas przybliża do zwycięstwa - odparł Konwiński. - Jestem oczywiście oburzony, bo to przed chwilą nie miało nic wspólnego z obiektywnym materiałem - dodał.

Wieczór wyborczy TVP Info komentowali też dziennikarze i inne osoby na Twitterze. 

Komentatorzy zauważyli również, że trakcie wieczoru wyborczego jedna z prowadzących w studiu, mówiąc o wyborach w Gdańsku stwierdziła, że Płażyński "niestety przegrał".

- Zobaczmy, co dzieje się w Gdańsku, jesteśmy w sztabie Kacpra Płażyńskiego, za chwilę usłyszymy, co kandydat na prezydenta, który niestety w II turze przegrał, ma do powiedzenia - powiedziała Edyta Lewandowska.

Więcej o:
Komentarze (328)
TVP Info po II turze informuje, że Trzaskowski wygrał w aresztach
Zaloguj się
 • tcas

  Oceniono 101 razy 95

  Jak cała PiS banda trafi do więzień i aresztów, to w następnych wyborach, też będzie mogła tam wygrać.

 • laik404

  Oceniono 62 razy 54

  Solidnie, towarzyszu Kurski, zapracowaliście na wynik Pisu w tych wyborach.

  Pracujcie tak dalej. Jarek ceni pracowitych.

 • signum_t

  Oceniono 55 razy 49

  Szanowne TVP!
  Jak nazywa się prezydent Gdańska?
  Jak nazywa się prezydent Krakowa?
  Jak nazywa się prezydent Kielc?
  Jakie poparcie w tych trzech miastach miał PiS?
  Dziękuję.

 • chopinn

  Oceniono 53 razy 45

  suk*stwo TVPiS osiagnelo juz kompletne dno! Oby tak dalej, jak widac suweren powoli otwiera oczy i zaraz "przelaczy kanal"

 • cronny

  Oceniono 39 razy 35

  W więzieniach i aresztach głosowano przeciwko PiS, ale przede wszystkim - przeciwko Jakiemu. Ta informacja nabiera sensu, gdy sobie uświadomimy, że kontrkandydat Trzaskowskiego, niejaki Jaki, jest w resorcie Sprawiedliwości tym wiceministrem, któremu podlega więziennictwo.

 • bopaw1957

  Oceniono 40 razy 34

  :-) TVPis :
  po obejrzeniu KLERu + religia smoleńska + brednie obecnej kampanii wyborczej = pokazuje kaczyzm w fazie agonalnej :-), to miłe, dziękujemy.

 • kukunapniu

  Oceniono 40 razy 32

  A na Jakiego głosowali w żulowniach i na melinach ... i co z tego za afera?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX