Donald Tusk życzy prezydentowi Gdańska: Najlepszym prezentem będzie Twoje zwycięstwo!

Wybory samorządowe 2018. Donald Tusk złożył na Twitterze życzenia z okazji urodzin prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Polityk życzy startującemu w drugiej turze zwycięstwa. Będzie to "najlepszym prezentem dla Ciebie i dla miasta" - napisał Tusk.

Donald Tusk w piątek na swoim Twitterze złożył życzenia Pawłowi Adamowiczowi - prezydentowi Gdańska, który w drugiej turze wyborów samorządowych będzie ubiegał się o reelekcję.

Wybory samorządowe Gdańsk. Donald Tusk do Pawła Adamowicza: Najlepszym prezentem dla Ciebie i dla miasta...

"Prezydent mojego kochanego Gdańska obchodzi dziś urodziny. Drogi Pawle, najlepszym prezentem dla Ciebie i dla miasta będzie Twoje niedzielne zwycięstwo!" - napisał przewodniczący Rady Europejskiej.

W I turze wyborów urzędujący prezydent Gdańska (KWW Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska) otrzymał 36,97 proc. głosów. Drugie miejsce zajął Kacper Płażyński (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 29,68 proc. i to właśnie on zmierzy się z Pawłem Adamowiczem w II turze wyborów. Szansę na kolejną rundę miał także kandydat Koalicji Obywatelskiej, Jarosław Wałęsa, który otrzymał 27,77 proc. głosów.

II tura wyborów samorządowych 2018. Kto zostanie prezydentem Gdańska?

Kto wygra II turę wyborów? Sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych pokazuje, że faworyt jest tylko jeden, a gdańszczanie chcą, aby Paweł Adamowicz pozostał na swoim stanowisku. Z najnowszego sondażu wynika, że na Pawła Adamowicza chce zagłosować aż 56,7 proc. ankietowanych, z kolei kandydat PiS Kacper Płażyński może liczyć na poparcie 38,6 proc. badanych.

Jak oddać ważny głos w wyborach?

Więcej o: