Donald Tusk życzy prezydentowi Gdańska: Najlepszym prezentem będzie Twoje zwycięstwo!

Wybory samorządowe 2018. Donald Tusk złożył na Twitterze życzenia z okazji urodzin prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Polityk życzy startującemu w drugiej turze zwycięstwa. Będzie to "najlepszym prezentem dla Ciebie i dla miasta" - napisał Tusk.

Donald Tusk w piątek na swoim Twitterze złożył życzenia Pawłowi Adamowiczowi - prezydentowi Gdańska, który w drugiej turze wyborów samorządowych będzie ubiegał się o reelekcję.

Wybory samorządowe Gdańsk. Donald Tusk do Pawła Adamowicza: Najlepszym prezentem dla Ciebie i dla miasta...

"Prezydent mojego kochanego Gdańska obchodzi dziś urodziny. Drogi Pawle, najlepszym prezentem dla Ciebie i dla miasta będzie Twoje niedzielne zwycięstwo!" - napisał przewodniczący Rady Europejskiej.

W I turze wyborów urzędujący prezydent Gdańska (KWW Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska) otrzymał 36,97 proc. głosów. Drugie miejsce zajął Kacper Płażyński (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 29,68 proc. i to właśnie on zmierzy się z Pawłem Adamowiczem w II turze wyborów. Szansę na kolejną rundę miał także kandydat Koalicji Obywatelskiej, Jarosław Wałęsa, który otrzymał 27,77 proc. głosów.

II tura wyborów samorządowych 2018. Kto zostanie prezydentem Gdańska?

Kto wygra II turę wyborów? Sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych pokazuje, że faworyt jest tylko jeden, a gdańszczanie chcą, aby Paweł Adamowicz pozostał na swoim stanowisku. Z najnowszego sondażu wynika, że na Pawła Adamowicza chce zagłosować aż 56,7 proc. ankietowanych, z kolei kandydat PiS Kacper Płażyński może liczyć na poparcie 38,6 proc. badanych.

Jak oddać ważny głos w wyborach?

Więcej o:
Komentarze (31)
Donald Tusk życzy prezydentowi Gdańska: Najlepszym prezentem będzie Twoje zwycięstwo!
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 12 razy 8

  Z projektu nocnej uchwały sejmu :
  Nie wolno obchodzić urodzin w czasie kampanii wyborczej !

 • muzoman

  Oceniono 9 razy 5

  Młody Kacperek to żadna konkurencja dla Adamowicza, wynik jasny do przewidzenia.

 • bert2407

  Oceniono 11 razy 5

  Pisowskie trole plują jadem bo wiedzą. Że do Gdańska bolszewików w gumiorach nie wpuszczą.Panie Adamowicz dokładam się do życzeń urodzinowych Donalda.

 • marocusso

  Oceniono 15 razy 5

  Pani Wassermann dwa akapity wcześniej mówiła coś o klasie - to właśnie jest klasa - tyle, że trzeba trochę poczytać i przede wszystkim pozbyć się pisowskiej zawiści, która wcześniej, czy później skończy się katastrofą!!!

 • krynolinka

  Oceniono 15 razy 3

  I tak najbardziej mnie martwi czy pan prezes nie zaśpi na to śpiewanie hymnu w południe jedenastego..
  Co do Tuska, znają się to mu życzy. A co ma być to będzie.

 • romek_kargol

  Oceniono 1 raz 1

  POcałunek śmierci Donka

 • janrobin2015

  Oceniono 8 razy -6

  Zastanawiam sie co musial by zrobic jeszcze aby na niego nie zaglosowac. W normalnym kraju albo juz siedzial w pierdlu. U nas jest ‘szanowanym’ politykiem. W tym wszystkim nie rozumiem PO ktora nie znosi Adamowicza a jednak go popiera wiedzac ze nic wiecej niebzrobi dla Gdanska. Jesli jedyna motywacja jest nie dopuszczenie PiS do wladzy a nie dobro miasta to jest to bardziej niz tragiczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX