Miały być pieniądze za urodzenie chorego dziecka. Dostanie je... Służba Ochrony Państwa

Rząd przenosi środki rezerwowe na realizację programu "Za Życiem". Pieniądze, które miały pokryć m.in. wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 4 tys. zł, trafią do Służby Ochrony Państwa.

Program "Za Życiem" powstał by obłaskawić organizacje anti-choice i najbardziej prawicowych posłów, po tym, jak Sejm odrzucił projekt ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne. Według założeń programu, państwo miało przyznawać jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tysięcy złotych za urodzenie nieuleczalnie chorego dziecka. Program miał również zapewniać m.in. pomoc w trakcie ciąży powikłanej, opiekę psychologiczną, opiekę paliatywną i hospicyjną czy tzw. pomoc wytchnieniową.

Znaleźli się jednak bardziej potrzebujący - funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Jak informuje "Fakt", pieniądze przeznaczone na realizację programu "Za życiem" zostaną przekazan na ekwiwalenty dla funkcjonariuszy za nieotrzymanie służbowego mieszkania w mieście, w którym pełnią służbę.

Na wypłatę ekwiwalentu czeka 160 osób. W tym roku wypłacono tylko jeden, w wysokości 260 tys. zł. Rząd szuka środków w rezerwach i 25 mln zł znalazł w tej przeznaczonej na program "Za życiem".

Więcej o:
Komentarze (197)
Miały być pieniądze za urodzenie chorego dziecka. Dostanie je... Służba Ochrony Państwa
Zaloguj się
 • dziadwawelski

  Oceniono 93 razy 91

  Wygląda na to, że środki trafią do tz "Funduszu ochrony grubego dupska z Brzeszczów" ;-)))

 • state77

  Oceniono 72 razy 68

  Program "Polska w ruinie" wychodzi Szydlastej rewelacyjnie. I ona chce do Europy? Do gnoju kłamczucho!!!

 • niko8472

  Oceniono 54 razy 52

  Coz za ironia, SOP faktycznie jest chorym dzieckiem.

 • baska_w5

  Oceniono 48 razy 46

  Świadczenie w wysokości 4 tys. zł zwane z sarkazmem "trumienkowym" ma trafić do SOP. Znamienne. Tyle wypadków powodują, że brak środków na koszty ich utrzymania.

 • takaprawda2015

  Oceniono 44 razy 42

  A dopiero co wczoraj MATOŁUSZEK MORADZIECKI się chwalił ile to miliardów ma nadwyżki w budżecie, a tutaj wychodzi że 25mln nie mają.

 • eclipse23

  Oceniono 42 razy 42

  nakraść i napluć ,.. dojna zmiana

 • antonikarcz

  Oceniono 42 razy 40

  Jedno się ciśnie na usta: OSZUŚCI I ZŁODZIEJE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX