II tura wyborów samorządowych 2018. Kto zostanie prezydentem Szczecina?

Kto zostanie prezydentem Szczecina? W II turze wyborów samorządowych 2018 o to stanowisko będą się starać Piotr Krzystek oraz Bartłomiej Sochański. Szczecinianie wybiorą już 4 listopada.

II tura wyborów samorządowych 2018 odbywa się tylko w tych gminach, w których nie udało się wyłonić nowego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (żaden kandydat nie otrzymał ponad 50 proc. ważnych głosów). W tych miejscowościach (wśród których jest m.in. Szczecin) mieszkańcy pójdą do urn 4 listopada i wybiorą jednego spośród dwóch kandydatów, którzy w I turze uzyskali najlepszy wynik.

Wybory samorządowe 2018 w Szczecinie. Piotr Krzystek i Bartłomiej Sochacki w II turze

W Szczecinie podczas II tury wyborów samorządowych 2018 mieszkańcy postawią "X" przy nazwisku bezpartyjnego Piotra Krzystka, starającego się o reelekcję prezydenta miasta, lub Bartłomieja Sochańskiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości. W I turze tegorocznych wyborów samorządowych otrzymali oni odpowiednio 47,25 proc. oraz 21,99 proc. głosów. Sochański o włos wyprzedził Sławomira Nitrasa, który uzyskał 21,88 proc. (dostał niecałe 300 głosów mniej) i nie przeszedł do drugiej tury.

Wyniki wyborów "exit poll" poznamy już w najbliższą niedzielę, 4 listopada po godzinie 21.

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o: