Już po spotkaniu Merkel i Morawieckiego. Szefowie rządów rozmawiali ponad godzinę

Ponad godzinę trwała rozmowa niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i premiera Mateusza Morawieckiego. Szefowie rządów Polski i Niemiec spotkali się w Belwederze, w ramach polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych.

Trwa wizyta Angeli Merkel w Warszawie. Niemiecka kanclerz przyjechała do Warszawy wraz z kilkoma swoimi ministrami. Okazją są organizowane dzisiaj cykliczne konsultacje międzyrządowe obu krajów.

Angela Merkel w Warszawie. W Belwederze rozmawiała z Mateuszem Morawieckim

Niemiecka kanclerz została powitana w Warszawie przez swojego polskiego odpowiednika, premiera Mateusza Morawieckiego. Po spotkaniu szefowie rzędów Polski i Niemiec udali się do Kancelarii Premiera. Będą tam przewodniczyć sesji plenarnej, w której weźmie udział większość polskich i niemieckich ministrów.

Po rozmowach, około godziny 15, kanclerz i premier wezmą udział w konferencji prasowej, później Angela Merkel złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe odbywają się po raz 15. Organizowane są naprzemiennie w Polsce i Niemczech. Ostatnio miały miejsce w 2016 roku w Berlinie.

Jednym z tematów Nord Stream 2 

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zapowiadał w ubiegłym tygodniu, że polska strona będzie też chciała poruszyć sprawę bezpieczeństwa energetycznego. - Poruszymy na pewno kwestię dotyczącą Nord Stream 2 w mojej rozmowie z Heiko Maasem, a także zapewne w rozmowie między ministrami, zajmującymi się gospodarką w obu państwach - mówił szef MSZ.

Według strony polskiej, poruszona ma też zostać sytuacja Polonii w Niemczech. Prawdopodobnie, nie będzie natomiast mowy o pomyśle reparacji wojennych dla Polski nad czym od kilkunastu miesięcy zastanawiają się polskie władze.

W czasie rozmów szefów rządów polscy ministrowie będą równocześnie rozmawiać ze swoimi odpowiednikami, którzy wraz z Angelą Merkel przyjechali do Warszawy.

Więcej o:
Komentarze (135)
Już po spotkaniu Merkel i Morawieckiego. Rozmawiali ponad godzinę
Zaloguj się
 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 25 razy 19

  Pani Merkel, obawiam się, że niejaki Mateusz Morawiecki, to niestety jest polityczna cienizna... nie warto z nim rozmawiać, bo on i tak nic nie może, o czym wszyscy wiedzą.

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 18

  Ciekawe, czy TERAZ był taki odważny jak w kampanii wyborczej i czy UPOMNIAŁ się o odszkodowania wojenne? :-))

 • Tworzywa 500

  Oceniono 33 razy 17

  Wyrazy współczucia dla Pani Kanclerz. Rozmowa z człowiekiem mającym dwa prawomocne wyroki za wprowadzanie w błąd i mówienie nieprawdy jest raczej męcząca i z reguły nie prowadzi do niczego. Strata czasu.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 18 razy 14

  Ten przyjazd to strata czasu. Oni są przecież niereformowalni.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 17 razy 13

  Zaraz nawet Angela pozwie go w trybie wyborczym za wciskanie kitu.

 • six_a

  Oceniono 19 razy 13

  tymczasem w odległej galaktyce brzeszcze niekwestionowana gwiazda rządu, beatka szydło, która po pracowitym wtorku już w środę udała się na zasłużony weekend, podała kluski do rosołu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX