Wybory samorządowe 2018. Najnowszy sondaż. Kto wygra w Kielcach?

Kto zostanie prezydentem Kielc? W II turze wyborów samorządowych 2018 o to stanowisko będą się starać Bogdan Wenta oraz Wojciech Lubawski. Kielczanie wybiorą już 4 listopada.

II tura wyborów samorządowych 2018 odbywa się tylko w tych gminach, w których nie udało się wyłonić nowego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (żaden kandydat nie otrzymał ponad 50 proc. ważnych głosów). W tych miejscowościach (wśród których są m.in. Kielce) mieszkańcy pójdą do urn 4 listopada i wybiorą jednego spośród dwóch kandydatów, którzy w I turze uzyskali najlepszy wynik.

Wybory samorządowe 2018 w Kielcach. Bogdan Wenta i Wojciech Lubawski w II turze

W Kielcach podczas II tury wyborów samorządowych 2018 mieszkańcy postawią "X" przy nazwisku popieranego przez PiS Wojciecha Lubawskiego, starającego się o reelekcję prezydenta miasta, lub Bogdana Wenty, którego poparli jego wcześniejsi rywale: Artur Gierada (Koalicja Obywatelska), Krzysztof Adamczyk (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Marcin Chłodnicki (SLD Lewica Razem). W I turze tegorocznych wyborów samorządowych Lubawski otrzymał 29,2 proc., a Wenta 37,62 proc. głosów.

II tura wyborów w Kielcach. Bogdan Wenta ma duże szanse na zwycięstwo

Kto wygra w II turze wyborów w Kielcach? Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Samorządowych dla portalu Lokalna Polityka, Wenta może w drugiej turze liczyć na 55,12 proc. poparcia, a Lubawski na 38,58 proc. Jeśli te przewidywania się sprawdzą, Kielce czeka zmiana prezydenta po 16 latach - Wojciech Lubawski rządzi tam od 2002 r.

Wyniki wyborów "exit poll" poznamy już w najbliższą niedzielę, 4 listopada po godzinie 21.

Jak będą wyglądać karty do głosowania?

Więcej o: