Mateusz Morawiecki: Nie ma bezpośredniej władzy UE nad prawodawstwem Polski

Mateusz Morawiecki skomentował decyzję TSUE o zawieszeniu części przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS. - Nie ma czegoś takiego jak bezpośrednia władza UE nad prawodawstwem Polski - stwierdził.

Mateusz Morawiecki na antenie Telewizji Republika stwierdził, że obecnie mainstreamowe media "sączą propagandę", ale "Polacy mają znakomitą zdolność do patrzenia na świat ponad propagandą". Premier kilkukrotnie powiedział, że PiS w wyborach samorządowych zdobył "znakomity wynik", mimo przegranej w wielu dużych miastach.

Mateusz Morawiecki o mediach: sączą propagandę

W pewnym momencie prowadząca program stwierdziła, że "trzeba wspomnieć o mediach, które mają zagranicznych właścicieli".

- Jak to jest, że większość państw w na arenie międzynarodowej jest suwerennych informacyjnie - ich przekaz jest wytwarzany z firm rodzimych i chronią się przed narzucaniem negatywnej narracji? Jak Pan tę suwerenność informacyjną odczytuje dla Polski? - zapytała Katarzyna Gójska.

W odpowiedzi premier obwinił "dziecięcą chorobę III RP". Jego zdaniem Polakom wmówiono, że nie ma znaczenia, kto jest "właścicielem kapitału".

- Media zostały wyprzedane. Straciliśmy na tym ogromnie dużo. Dzisiaj media są w rękach zagranicznych, w bardzo dużym stopniu w rękach niemieckich - powiedział Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki o decyzji TSUE

Następnie premier dość lakonicznie skomentował decyzję TSUE o zawieszeniu części przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS. Przypomnijmy, że dzień przed pierwszą turą wyborów samorządowych unijny trybunał zawiesił przepisy dotyczące wcześniejszego przechodzenia sędziów w stan spoczynku oraz zdecydował o przywróceniu ich do pracy.

- Nie ma czegoś takiego jak bezpośrednia władza UE nad prawodawstwem Polski. (…) Reformy wymiaru sprawiedliwości należą do krajów członkowskich - stwierdził w dwóch zdaniach Mateusz Morawiecki.

Premier skrytykował też środowisko sędziowskie. - W elicie sądowniczej w Polsce są ludzie, którzy niszczyli życie innym - stwierdził. Dodał, że "sędziowie i prokuratorzy z okresu stalinowskiego nie zostali ukarani" i nazwał to "jawną niesprawiedliwością".

Więcej o:
Komentarze (510)
Morawiecki: Nie ma czegoś takiego jak bezpośrednia władza UE nad prawodawstwem Polski
Zaloguj się
 • stach_79

  Oceniono 126 razy 106

  Jednym slowem - nie ma demokracji, nie ma trójpodzialu wladzy, a Konstytucja to taka ksiazeczka! Druga Bialorus w akcji. Tylko czekac, az Unia powie do widzenia.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 89 razy 77

  Hahaha, w telewizji z oglądalnością na granicy błędu pomiarowego Krzywomordy Pinokio bredzi farmazony. Narodowych wolskich mediów nikt nie kupuje? Narodowej telewizji nie ogląda? Suweren kupuje "niemiecki" "Fakt"? Ogląda amerykański TVN? Taka wola jego. Może kupować "Gazetę Wolską", ale jakoś mu nie spieszno do kiosków po to.
  I jeszcze ci prokuratorzy i sędziowie z czasów stalinowskich, którzy już albo nie żyją, albo nad grobami stoją. A Piotrowicz - "ofiara PRL" - reformuje wymiar sprawiedliwości...

 • fctheduck

  Oceniono 79 razy 69

  Czy to jest normalne, że premier średniego kraju w Europie środkowej jest idiotą?

 • polakadam

  Oceniono 72 razy 62

  Takie dyrdymały to Pinokio w tv respublika może opowiadać. Ciemny lud który tą niszową stacyjke ogląda pewnie mu uwierzy.

 • jxl82

  Oceniono 75 razy 61

  "Media zostały wyprzedane. Straciliśmy na tym ogromnie dużo." Masz rację, spółka Srebra braci Kaczyńskich niemalże za darmo sprzedała Szwajcarom Express Wieczorny. Ale powstaje pytanie dlaczego kąsasz rękę Jarosława? Znowu gafa czy wierzysz że ci "głupi ludzie " ponownie to łykną?

 • calmy

  Oceniono 65 razy 59

  "- Media zostały wyprzedane. Straciliśmy na tym ogromnie dużo. Dzisiaj media są w rękach zagranicznych, w bardzo dużym stopniu w rękach niemieckich - powiedział Mateusz Morawiecki."

  Media istotnie zostały wyprzedane, szkoda że Morawiecki nie powie przez kogo. A zostały wyprzedane w wyniku ustawy ktrórą cwanie przeciągnął przez sejm jako ustawę prezydencką Kaczyński Jarosław z bratem. Po uwałaszczeniu PC przy pomocy kilku tytułów przejętych za pożyczone pieniądze przez Kaczyńskich z kolegami Kaczyńscy doprowadzili przejęte prztez siebie gazety i czasopisma do ekonomicznego upadku po czym tytuły sprzedali (zagranicznym inwestorom") a niieruchomości sobie pozostawili. To one są podstawą i fundamentem na którym zbudowano spółkę Srebrna.

  Obecnie mały kombinator i pieniacz który uwłaszczył się na społecznym majątku (patrz np." Zycie Warszawy") narzeka, że media "zostały wyprzedane" A Morawiecki powtarza za nim.

  Straszni, kompletnie amoralni i zakłamani ludzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX