Andrzej Duda proponuje, by TK przenieść poza stolicę. Pawłowicz wysyła prezydenta w góry

Prezydent Andrzej Duda w ostatnim wywiadzie dla "Plus Minus" stwierdził, że "nie byłoby źle", gdyby siedziby TK, GUS-u czy ZUS-u znajdowały się poza stolicą. Słowa prezydenta ironicznie skomentowała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

W ostatnim wywiadzie dla dodatku "Plus Minus" dziennika "Rzeczpospolita" prezydent Andrzej Duda stwierdził, że nie wszystkie ważne państwowe instytucje muszą znajdować się w stolicy.

"Dla równomiernego rozwoju kraju nie byłoby źle, gdyby na przykład Trybunał Konstytucyjny, Główny Urząd Statystyczny czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych miały siedzibę w innym mieście niż Warszawa. Mogłyby być w Pile, Lublinie czy Suwałkach. Dlaczego nie?" - powiedział Andrzej Duda.

Prezydencki pomysł skomentowała krótko posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. "A siedzibę Prezydenta gdzieś blisko górskich stoków..." - napisała parlamentarzystka.

Przenosiny siedziby TK poza Warszawę

Dyskusja na temat ewentualnego przeniesienia siedziby Trybunału Konstytucyjnego rozgrzała w 2015 r., kiedy projekcie ustawy o TK zaproponowanej przez partię rządzącą usunięto zapis wskazujący Warszawę.

Ostatecznie Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z tego pomysłu.

- Bardzo państwo się oburzacie w związku z konsekwencjami prawnymi przeniesienia Trybunału Konstytucyjnego z Warszawy do innych miast Polski. Przy okazji też pokazaliście, i to może było tego warte, co myślicie o innych miastach w Polsce, co myślicie o mieszkańcach innych regionów Polski - mówił w grudniu 2015 r. na sejmowej mównicy poseł PiS Stanisław Piotrowicz, zwracając się do polityków opozycji.

- To był test, co myślicie o Polakach i o innych miastach. (Wesołość na sali, oklaski) Trybunał pozostanie w Warszawie, ale przy okazji dowiedzieliśmy się, jakie macie zdanie na temat Polaków i innych miast w Polsce - dodał.

Prezydent ani marszałek senatu nie pójdą w marszu narodowców 11 listopada. Organizatorzy odrzucili pomysł biało-czerwonego pochodu

Więcej o:
Komentarze (168)
Andrzej Duda proponuje, by TK przenieść poza stolicę. Pawłowicz wysyła prezydenta w góry
Zaloguj się
 • hi2per

  Oceniono 72 razy 68

  Najlepiej gdyby wszyscy z PiS wynieśli się do San Escobar i nigdy nie wracali.

 • bacowa

  Oceniono 52 razy 50

  Adrian klepie bzdury 24 godz/dobę a Krycha nie odbiega idiotyzmami od niego i jeszcze dowala do pieca

 • hugonex11

  Oceniono 35 razy 31

  Pseudo-Trybunał NieKonstytucyjny do Radomia !!!! W sąsiedztwie Chytrej Baby pani Przyłębska miałaby koleżankę.

 • guramdam3

  Oceniono 34 razy 26

  Panie Prezydencie, a dałoby się pana przenieść na Kamczatkę na resztę kadencji?

  Nie byłoby źle. :)

 • mer-llink

  Oceniono 23 razy 21

  Oczywiście wszyscy uwielbiamy panią Pawłowicz i jej celne a dystyngowane komentarze. Ale teraz popieram pomysł pana Dudy: Trybunał Konstytucyjny ulokować np. w Gołdapi. BYł tam podczas stanu wojennego internat - i świetnie to pomieszczenie nada sie teraz dla Trybunału. Miejsce jest organizacyjnie przećwiczone, dojazd fatalny, infrastruktura pod zdechłym azorkiem, zero komfortu - oczywiście sedziowie TK będa się tam nachalnie pchali drzwiami i oknami jak niepowstrzymana lawina. Ole!.

 • antropoid

  Oceniono 22 razy 20

  TK i tak już przeniesiono - do poststalinowskiego prywatnego domu na Żoliborzu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX