Radny PiS zapłacił za sesję ślubną z publicznych pieniędzy. Jest wyrok, może stracić mandat

Radny powiatu biłgorajskiego Michał F. został skazany na karę więzienia w zawieszeniu za opłacenie swojej ślubnej sesji z kasy lokalnego Ośrodka Sportu i Rekreacji - podaje "Kurier Lubelski". A to oznacza, że radny PiS po uprawomocnieniu wyroku może stracić mandat.

Radny PiS powiatu biłgorajskiego Michał F. usłyszał wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, ma też 5-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych - podaje "Kurier Lubelski".

Mężczyzna miał opłacić w 2013 r. z kasy kierowanego przez siebie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju ślubną sesję fotograficzną. Polityk musi teraz wpłacić na konto OSiR 2660 zł, a także uiścić grzywnę.

Michał F. straci mandat w przypadku uprawomocnienia wyroku. Polityk przekonuje, że jest niewinny, choć na razie nie wiadomo, czy będzie się odwoływał. F. był radnym powiatu w mijającej kadencji, w tegorocznych wyborach ponownie uzyskał mandat, zdobywając 555 głosów.

Prezydent ani marszałek senatu nie pójdą w marszu narodowców 11 listopada. Organizatorzy odrzucili pomysł biało-czerwonego pochodu

Więcej o: