Karczewski nie pójdzie w Marszu Niepodległości 11 listopada. "Nie udało się porozumieć"

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości 11 listopada. Od wczoraj wiadomo, że nie będzie w nim uczestniczył także prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda, którego organizatorzy Marszu Niepodległości poprosili o objęcie imprezy patronatem honorowym, nie weźmie w nim udziału. Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta mówił w TOK FM, że "świąteczna formuła marszu oznacza, że nie jest to marsz jednego środowiska. To nie jest marsz osób, które przyznają się do jednej tradycji politycznej". Pełnomocnik do spraw Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przyznał tym samym, że nie było możliwości wspólnego świętowania.  

Stanisław Karczewski: Sami chcą organizować Marsz Niepodległości 

Dzień po tej deklaracji do grona osób, które nie wezmą udział w marszu Niepodległości dołączył kolejny polityk PiS. Podczas konferencji w Senacie Stanisław Karczewski był pytany przez dziennikarzy między innymi o efekt jego rozmów z organizatorami marszu - Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Marszałek zaznaczył, że były one konstruktywne, ale nie udało się porozumieć.

Chcieliśmy, żeby ten marsz w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości był marszem narodowym, marszem organizowanym wspólnie przez pana prezydenta. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości się na to nie zgodziło, chcą organizować sami - powiedział Karczewski. 

Marszałek Senatu: 11 listopada mam dużo obowiązków     

Marszałek Senatu poinformował, że 11 listopada będzie miał bardzo dużo obowiązków w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Rano zacznę od mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej - powiedział. Dodał, że będzie na uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. - Mam nadzieję, że w tym spotkaniu wezmą udział również osoby, które mają inne poglądy polityczne - mówił. 

Karczewski powiedział, że na zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza zostali zaproszeni między innymi byli prezydenci i premierzy oraz wszyscy politycy. Marszałek Senatu poinformował też, że będzie uczestniczył w uroczystościach na Zamku Królewskim w Warszawie oraz w kiermaszu niepodległościowym zorganizowanym na Krakowskim Przedmieściu. 

Marszałek Karczewski poinformował również, że w przeddzień uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie w Kanadzie, gdzie między innymi spotka się z tamtejszą Polonią. 

Więcej o:
Komentarze (137)
11 listopada. Stanisław Karczewski nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości
Zaloguj się
 • plutoniczna

  Oceniono 38 razy 36

  ten PiS to jednak straszne kołki są:)))

  ani PAD ani PiS nie mogą zorganizować 11-go listopada Marszu Niepodległości bo....
  sami uchwalili Ustawę o zgromadzeniach cyklicznych :P i w ten sposób oddali Marsz środowiskom narodowym jako zgromadzenie cykliczne.

  Janusze intelektu:)))))))

 • pan.szklanka

  Oceniono 24 razy 22

  Dużo obowiązków będzie miał 11 listopada...msza święta... Co ty Karczewski? Do pierwszej komunii przystępujesz?

 • ziaburek

  Oceniono 22 razy 20

  Świetnie udało wam się zorganizować obchody okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości... A teraz posypcie głowy popiołem i odejdźcie w niebyt. Żałosne są wasze tłumaczenia.

 • wazelinowyczopekprezesa

  Oceniono 18 razy 16

  Karczewski musiałby najpierw wyjść z odbytu prezesa i zmienić ton swoich tępych wypowiedzi.

 • plutoniczna

  Oceniono 17 razy 15

  rozpierzchli się z tego Marszu Niepodległości jak szczury z okrętu:).

 • js08836

  Oceniono 14 razy 14

  Prezydent nie pójdzie. Marszałek nie pójdzie. A kto pójdzie z rządzących ? Nikt ? No to spotkają się na popijawie ? Czyżby obawiali się linczu ? Mają podstawy by się bać. Tyle złego co uczynili podnosząc ceny wszystkiego, tyle kłamstw i manipulacji. Tak niech się boją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX