Brzeszcze. "Mieszkańcy pokazali czerwoną kartkę nie kandydatom PiS, tylko Beacie Szydło"

Kandydaci PiS przegrali w wyborach w Brzeszczach i Oświęcimiu - w mateczniku Beaty Szydło. Zdaniem "Polska Times" wpływ na to mógł mieć m.in. zeszłoroczny wypadek limuzyny byłej premier.

Kandydaci PiS wspierani przez Beatę Szydło przegrali w wyborach samorządowych w jej mateczniku w Małopolsce. Nie udało się im zdobyć fotela prezydenta Oświęcimia ani burmistrza Brzeszcz.

Jak już pisaliśmy, kandydat PiS na burmistrza Brzeszcz zajął ostatnie miejsce w wyborach samorządowych 2018. KW PiS nie wygrało też w wyborach do rady miasta.

Przegrana PiS w Brzeszczach i Oświęcimiu. Wina wypadku Szydło?

Jak pisze Piotr Subik w "Polska Times" wizyty ministrów w rejonie nie pomogły. A zaszkodzić mógł wypadek rządowej limuzyny z Beatą Szydło i późniejszy proces z Sebastianem K.

Brzeszcze są politycznym matecznikiem byłej premier. Była tu dyrektorem domu kultury, w latach 1998-2005 - burmistrzem, a także wiceszefem gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie pomogło to jednak popieranemu przez Szydło Bartoszowi Urodzie, który starał się o fotel burmistrza miasta (zdobył niecałe 1,5 tys. głosów - bezpartyjni kandydaci, którzy przeszli do drugiej tury dostali po dwa razy więcej).

Słabe wyniki PiS to efekt słabej pozycji Beaty Szydło?

Zbigniew Starzec - dotychczasowy starosta oświęcimski z ramienia PiS - przegrał wybory na prezydenta Oświęcimia. Zdobył nieco ponad 4 tys. głosów. Jego rywal - Janusz Chwierut, który rządzi miastem od 2011 r. - zdobył poparcie prawie 12 tys. mieszkańców (niemal 70 proc.).

Zdaniem Subika, słabe wyniki PiS w rejonie to znak, że pozycja wicepremier słabnie. Marginalizowana jest także w rządzie, mimo wysokiego stanowiska. "Polska Times" wylicza wpadki polityk: wypowiedzi o nagrodach dla ministrów, które "się należały" czy właśnie zeszłoroczny wypadek limuzyny.

"Ludzie mają dość rozbijających się po okolicy kolumn rządowych"

A zwłaszcza "ciąganie po sądach" Sebastiana K. 22-letni kierowca odpowiada przed sądem za spowodowanie wypadku z udziałem Szydło w lutym 2017 r. Jego obrońca dowodzi jednak, że klient jest niewinny.

- Ludzie mają dość rozbijających się po okolicy, dosłownie i w przenośni, kolumn rządowych, kręcących się wszędzie borowców, no a przede wszystkim, nie mogą wybaczyć Szydło, że ciąga się po sądach Sebastiana, młodego chłopaka stąd. Bo wszyscy widzimy, jak rządowi kierowcy jeżdżą, nie tylko po naszych drogach - powiedział gazecie anonimowo mieszkaniec Brzeszcz. 

Kolizja rządowej kolumny z Beatą Szydło

Do kolizji rządowej kolumny, w której jechała Szydło, doszło także w zeszłym tygodniu w województwie śląskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policja ukarała mandatem jednego z kierowców Służby Ochrony Państwa, który nie zdążył zahamować.

- Mieszkańcy pokazali czerwoną kartkę nie kandydatom PiS, tylko właśnie Beacie Szydło - uważa prof. Andrzej Piasecki z Uniwersytetu Pedagogicznego. Jego zdaniem, zaważyło na tym m.in. "przekonywanie, że rząd słucha Polaków, choć w rzeczywistości było zupełnie inaczej".

Brzeszcze - są też dobre wieści dla PiS

PiS może się jednak pochwalić też sukcesem - wprowadziło sześciu radnych do 21-osobowej Rady Miejskiej Brzeszcz (dwa razy więcej niż w ostatnich wyborach). A w piątek przedstawiciele partii i KWW "Razem dla Gminy Brzeszcze" zawiązali koalicję, dzięki której będą mieli w radzie 11 głosów.

"Polska Times" dodaje, że Uroda poparł kandydaturę bezpartyjnego Roberta Adamczyka na burmistrza Brzeszcz. W przypadku jego wygranej kandydat PiS może liczyć, zdaniem dziennika, na stanowisko wiceburmistrza.

Czarzasty o koalicji SLD-PiS: SLD ma głównie elektorat antypisowski, z czego jestem dumny

Więcej o:
Komentarze (267)
Brzeszcze i Oświęcim. "Mieszkańcy pokazali czerwoną kartkę nie kandydatom PiS, tylko Beacie Szydło"
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 148 razy 142

  Szkoda że pokazali "po piłkarsku" - czerwoną kartkę.
  Lepiej byłoby pokazać po "reymontowsku" - i wywieźć jak Jagnę na gnoju za wieś ..

 • kabza1605

  Oceniono 127 razy 125

  100 rozbitych limuzyn na 100 lecie niepodległości. Słuszną linię ma nasza władza.

 • sierra65

  Oceniono 114 razy 108

  szydło - ty nierobie, pasożycie i darmozjadzie - w czerwonym tez wyglądasz jak torba po cemencie, a głupsza jesteś nawet bardziej !!!!

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 91 razy 87

  Ta wasza objazdowa niewiasta niedługo z powrotem wyląduje w Brzeszczach. Karzeł ponoć już też ma jej po dziurki w dziobie

 • wujekdolf

  Oceniono 89 razy 85

  współczuje Brzeszczanom - prawie tak jak Torunianom tego antychrysta z radia co ma ryja...

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 85 razy 81

  Świadków do psychiatry chcieli wysyłać. Notoryczni łgarze i darmozjady, suweren wystawi wam w niedzielę odpowiednią laurkę.

 • antropoid

  Oceniono 81 razy 77

  Jej kompetencje i sposób sprawowania urzędu były dokładnie takie same, jak mina, fryzura i płaczliwy głos.

  Tylko apetyt królewski...

 • rgfm

  Oceniono 69 razy 69

  Wredna rozwrzeszczana baba i zlodziejka, to ja pogonili swoi. Jeszcze odpowie za wszystko!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX