Małgorzata Wassermann "twarzą przegranej kampanii" w Krakowie. "PiS zrobiło łapankę na kandydata"

Historyk Andrzej Nowak w wywiadzie dla "Do Rzeczy" mówi o wyborach samorządowych w Krakowie i "całkowitym braku kampanii" PiS w tym mieście. Małgorzata Wasserman jest według niego ofiarą polityki Jarosława Kaczyńskiego i stała się "kandydatką z łapanki" oraz "twarzą przegranej kampanii".

Prof. Andrzej Nowak, historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w wywiadzie przeprowadzonym przez Łukasza Czarneckiego dla "Do Rzeczy" opowiada o kulisach kampanii wyborczej Małgorzaty Wassermann. A raczej o... jej "całkowitym braku w Krakowie".

- Mam wrażenie, że Prawo i Sprawiedliwość nie prowadzi realnej kampanii w naszym mieście - mówi naukowiec. Jego zdaniem, jest ona udawana, bo Prawo i Sprawiedliwość wcale nie chce odebrać prezydentury Jackowi Majchrowskiemu. Dlaczego?

Wybory samorządowe Kraków. Andrzej Nowak: Jarosław Kaczyński zrezygnował z walki o zwycięstwo w wielkich miastach 

Dla prezesa Kaczyńskiego najważniejsze są wybory parlamentarne oraz zachowanie sterowności partii, którą kieruje. Zwycięstwo w wielkich miastach, wymagające zaangażowania bardzo wielu ludzi, po pierwsze zakłada konieczność znalezienia takich ludzi

- tłumaczy Nowak. Historyk twierdzi, że Kaczyński nie jest w stanie znaleźć "odpowiednich ludzi". - Zupełnie świadomie zrezygnował z walki o rzeczywiste zwycięstwo w wielkich miastach - dodaje.

Małgorzata Wassermann kandydatką z łapanki?

Profesor niezbyt przychylnie ocenia strategię prezesa PiS. - Boleję nad tym z tego powodu, że jako mieszkaniec Krakowa nie zostałem potraktowany do końca poważnie - podkreśla.

Andrzej Nowak: W tym roku, tak samo jak w całej serii poprzednich wyborów samorządowych, odbyła się w Prawie i Sprawiedliwości łapanka w ostatnim momencie na kandydata, który zgodzi się być twarzą kampanii przegranej.
Łukasz Czarnecki: W Krakowie padło na poseł Wassermann.
Andrzej Nowak: Zgodziła się na to pani Małgorzata Wassermann. To jest jej decyzja, ja ją szanuję.

Nowak dodaje, że problem nie dotyczy tylko stolicy Małopolski. - Ale jako mieszkaniec Krakowa czuję się tym postępowaniem, powiem wprost, troszkę zniesmaczony, bo ono się powtarza konsekwentnie od lat - wyznaje. 

Wybory samorządowe Kraków - II tura już 4 listopada

Z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i Radia Zet wynika, że II turę wyborów samorządowych w Krakowie wygra dotychczasowy prezydent - Jacek Majchrowski. Jego przewaga nad kandydatką PiS Małgorzatą Wassermann ma wynieść prawie 20 proc. Majchrowski miałby dostać 56 proc. głosów, jego rywalka - 38 proc. 6 proc. wyborców nie wie, na kogo oddałoby głos.

Przypomnijmy, że w I turze oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Krakowie dały Jackowi Majchrowskiemu 45,84 proc. głosów, a Małgorzacie Wassermann - 31,88 proc.

Czarzasty nie pójdzie w Marszu Niepodległości: trudno chodzić do łupieżcy

Więcej o:
Komentarze (159)
Małgorzata Wassermann "twarzą przegranej kampanii" w Krakowie. "PiS zrobiło łapankę na kandydata"
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 78 razy 74

  A co to jest toto, Wassermann ?
  Dziewczyna bez żadnego doświadczenia zawodowego ma zarządzać takim miastem , opamiętajcie się . To zwykła kpina z Krakowa i jego mieszkańców .

 • sierra65

  Oceniono 74 razy 64

  jedynym osiągnięciem życiowym wasserman jest to, że tatuś poległ pod Smoleńskiem !!!

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 61 razy 57

  Wannemanowa jak Gosiewskie i inne Merty bazują tylko na nazwiskach swoich bliskich zdradzonych o świcie pod Smoleńskiem. Do polityki się nadają jak Jarosław do kobiety

 • zenzaj

  Oceniono 47 razy 45

  Wassermann. Pewnie Polka z dziada, pradziada. Nazwisko wprost od Pasta pochodzi.
  Jesteście zawistni. Ona jest dumna i szczęśliwa, że Jarosław K. ją wybrał.
  "O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
  Twoje usta dziś wyrzekły me imię..."

 • antropoid

  Oceniono 35 razy 29

  Wszędzie tam, gdzie procent ciemnoty kupujący gadkę-szmatkę o "cywilizacji śmierci", "zamachach", "naprawie państwa", "dobrej zmianie" etc. jest nieduży PiS nie ma szans.

 • damtek

  Oceniono 30 razy 28

  Pani Wassermann przegra. Niczego to jej nie nauczy, za to Kraków pozostanie miastem bez pisowskich naleciałości.
  Trzymam też kciuki za Gdańsk bez pisu.

 • mirmarko

  Oceniono 26 razy 24

  My Warszawy nie oddaliśmy w łąpy pisłupieżcy, teraz na Was kolej. Krakowianie, ruszajcie do urn.Nie dajcie szansy pis-zarazie.

 • def11

  Oceniono 24 razy 24

  Ale prezes przecież mówił, że wyborcy w miastach zostali oszukani i dlatego nie głosują na kandydatów z PiS-u. I tak to "lud ciemny" w mieście się odnalazł:)

 • vito60

  Oceniono 24 razy 22

  Zupełnie błędnie piszecie ,,historyk", ,,naukowiec" , pan Nowak to sekciarski fanatyk bolszewickiej zmiany. Sam nie mógł wystartować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX