Kukiz ma dostęp do tajnych informacji, ale "nie panuje" nad kontem. Z komisji nie zrezygnuje

Wulgarne wpisy to nie jedyny problem Pawła Kukiza? Pojawiły się głosy, że powinien stracić dostęp do tajnych informacji i miejsce w komisji. Głos zabrał sam lider Kukiz'15.

Po "wyczynach" Pawła Kukiza na Twitterze, gdy "piątkowa noc" miała go przejąć, z ostatniego weekendu, zaczęto się zastanawiać, czy powinien on dalej zasiadać w komisji ds. służb specjalnych. Lider Kukiz'15 jest wiceszefem tego gremium, ma też certyfikat dostępu do informacji niejawnych - generalnie wie o wiele więcej o polskim wywiadzie niż szeregowy poseł.

Uwagę na to zwracał m.in. w Gazeta.pl Adrian Zandberg z Partii Razem, który mówił, że "to nie jest dobry pomysł", by Kukiz miał dostęp do takich informacji.

O właśnie takie doniesienia Wirtualna Polska zapytała samego Kukiza, także o to, czy rozważa rezygnację z zasiadania w komisji ds. służb specjalnych. "Wielu codziennie się zastanawia, jak za wszelką cenę znaleźć powody, bym jak najszybciej zrezygnował ze wszystkiego" - odpisał na pytania dziennikarza Paweł Kukiz.

To oznacza, że raczej Kukiz sam nie odejdzie z komisji. Inni członkowie gremium albo nie zabierają głosu, albo są podzieleni. Marek Biernacki z PO, w przeszłości koordynator ds. służb specjalnych powiedział WP, że "nie widzi problemu", ponieważ Kukiz nie ujawnił żadnych tajnych informacji. Z kolei Adam Szłapka z Nowoczesnej przewiduje, że ze względu na powagę sprawy zapewne zajmie się nią przewodniczący komisji.

Więcej o:
Komentarze (56)
Wulgarne wpisy Pawła Kukiza. Czy powinien stracić miejsce w komisji ds. służb specjalnych?
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 14 razy 14

  Teraz dopiero zacznie bawic się w drugiego Ziobrę...i szantażować ..
  Bo 'z polityki' NIGDY NIE ZREZYGENUJE, jako, że rozsmakował się nade wszystko w korzyściach, jakich chałturzenie na scenach nigdy mu nie dały...

 • tedfarmer

  Oceniono 16 razy 14

  Żaden problem ! Mógł mieć dostęp do tajnych akt,niejaki cfel Misiewicz ,mógł mieć niejaki Antek Policmajster,stary agent KGB czyli Maciora,to może mieć ćpun i pijak niejaki Kukiz.

 • hen-live

  Oceniono 18 razy 14

  Kończy się 'premia" nowości Kukiza tak jak kiedyś Leppera,Palikota czy Petru.A nawiasem mówiąc do Komisji Służb Specjalnych to pasuje jak "pięśc do nosa".

 • main_coon

  Oceniono 16 razy 14

  Wie więcej niż "szeregowy poseł"? Jest taki szeregowy poseł, który wie to i jeszcze więcej.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 13 razy 11

  No i tak kończą się żarty, a zaczynają się schody.
  Członek komisji ds. a specjalnych jak nie dziwkarz, to ochlapus.
  Taka Wolska, państwo istniejące z woli międzynarodowej opinii publicznej.
  Ale do czasu.
  Południk 19, mówi wam to coś?

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 13 razy 11

  Rozumiem, skąd się biorą PiSuary. Ale gdzie się lęgną wyborcy Kukiza???

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 11

  Siłą go od koryta nie oderwiecie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX