Małgorzata Gosiewska zaatakowana podczas wyborów w Gruzji. "Wtargnął bandyta z tatuażami"

Grupa polskich obserwatorów z Sejmu i Senatu monitorowała przebieg niedzielnych wyborów prezydenckich w Gruzji. W grupie znajdowała się posłanka PiS Małgorzata Gosiewska. Parlamentarzystka twierdzi, że w jednym z lokali wyborczych została zaatakowana.

Misja monitoringowa polskiego Sejmu i Senatu obserwowała przebieg niedzielnych wyborów prezydenckich w Gruzji. Wytknęła Gruzinom błędy proceduralne oraz liczne naruszenia ordynacji wyborczej, w tym zastraszanie wyborców.

- Sami - jako obserwatorzy - czuliśmy się zagrożeni. Baliśmy się o swoje życie - mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 posłanka PiS Małgorzata Gosiewska, która była szefową grupy.

- Do jednego z lokali wyborczych wtargnął bandyta z tatuażami i próbował wyrwać mi identyfikator. Jego koledzy, którzy stali kilka metrów dalej, pokazywali, co mogą mi zrobić. Takich sytuacji Gruzini doświadczają codziennie. Proszę sobie wyobrazić, pod jaka presją idą do urn wyborczych - dodała parlamentarzystka.

W niedzielnych wyborach najwięcej głosów uzyskali: kandydatka popierana przez władze Salome Zurabiszwili i kandydat opozycji ze Zjednoczonego Ruchu Narodowego Grigoł Waszadze. Zmierzą się oni w II turze głosowania, która odbędzie się za trzy tygodnie.

Zandberg: te wybory wygrał strach

Więcej o:
Komentarze (262)
Małgorzata Gosiewska zaatakowana podczas wyborów w Gruzji. "Wtargnął bandyta z tatuażami"
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 155 razy 139

  PISiory pilnujące w Gruzji demokracji :)
  Dawno się tak nie śmiałam :):):)

 • siwywaldi

  Oceniono 105 razy 91

  Gruzini już się najwyraźniej otrząsnęli po rządach przyjaciela Kaczyńskich. Ale żeby od razu poznali Gosiewską? :-))

 • boo-boo

  Oceniono 84 razy 74

  Nawet tam się na pisowcach poznali. Łamacze Konstytucji pojechali patrzeć czy w obcym kraju prawa przestrzegają.

 • mer-llink

  Oceniono 70 razy 60

  A która to pani Gosiewska tak heroicznie strzegła demokracji w Gruzji (nb. pani Gosiewska jako obronczyni demokracji, nawet w Gruzji, to dobry żart)? Bo sie juz pogubiłam w tych licznych wdowach po panu Gosiewskim Peronie Krótkorękim.

 • wawa1920

  Oceniono 51 razy 45

  Na przedstawicielkę pisu się zamachli?Wojnę im wypowiedzieć a jej milionowe odszkodowanie wypłacić!

 • szeptun919

  Oceniono 49 razy 41

  Powinna krzyczeć: "Ja od Lecha, ja od Lecha", a agresywni Gruzini padliby na kolana i oddali hołd przedstawicielce partii, z którą utożsamia się tego nieustraszonego przyjaciela Gruzji i w ogóle santo subito światowej polityki.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 41 razy 37

  Czyli znowu zamach na rodzine Gosiewskich. Ale czy nie byloby bezpieczniej dla wszystkcih gdyby ta pani siedziala w domu i jak porzadna polska patriotka o wolnosc i demokracje, odkurzala, gotowala zupe, zmawiala paciorek, sluchala radyjak z Torunia, ogladala PisTv, zajmowala sie dziecmi, przeczytala ksiazke i tlukla jakies mieso na kotlety?

  (Gosiewska o przyczynach katastrofy: W Smoleńsku musiało dojść do potężnych eksplozji)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX