Piotr Gliński wybuczany w Operze Narodowej. Minister szybko upomniał publiczność

Minister kultury Piotr Gliński wręczył w Operze Narodowej medal tenorowi Piotrowi Beczale. Gdy szef resortu pojawił się na scenie, część widzów zaczęła buczeć, a niektórzy wstali ze swoich miejsc i opuścili salę - podaje portal Polsatnews.pl.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński wręczył Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" tenorowi Piotrowi Beczale. Wręczenie miało miejsce w niedzielę po recitalu Beczały w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

Gdy Gliński wchodził na scenę, na sali rozległo się buczenie, niektóre osoby z widowni wstały i opuściły salę - relacjonuje portal Polsatnews.pl.

Minister Piotr Gliński miał skomentować sytuację słowami: "Przypominam, że jesteśmy w Operze Narodowej". Gdy doszło do przekazywania medalu, buczenie ucichło.

- Jestem zaskoczony i zaszczycony tym wyróżnieniem. Moim zadaniem, jako artysty jest łączyć, przez śpiew, przez muzykę. Myślę, że ten dzisiejszy wieczór udowodnił znowu, że lepiej łączyć niż dzielić - stwierdził Piotr Beczała po otrzymaniu medalu.

Piotr Beczała w swojej karierze występował m.in. w Metropolitan Opera, wiedeńskiej i berlińskiej Staatsoper, Frankfurcie nad Menem, Monachium i La Scali w Mediolanie. Jest laureatem licznych nagród takich jak chociażby International Opera Award w kategorii Najlepszy Śpiewak 2017 roku czy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Więcej o: