11 listopada Andrzej Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości

Andrzej Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości 11 listopada. Informację tę potwierdził TOK FM Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

O tym, że prezydent nie weźmie udziału w obchodach 11 listopada poinformował jako pierwszy na Twitterze dziennikarz Konrad Piasecki. "Świeże, acz na razie nieoficjalne informacje z Pałacu Prezydenckiego. Andrzej Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości. Jeszcze dziś ma być komunikat w tej sprawie" - napisał na Twitterze publicysta TVN24.

Błażej Spychalski, rzecznik Dudy, potwierdził tę informację w rozmowie z reporterem radia TOK FM, Tomaszem Settą. Nieobecność Andrzeja Dudy na marszu 11 listopada tłumaczy innymi uroczystościami, które mają się odbyć tego dnia.

Marsz 11 listopada. Andrzej Duda: chciałbym, żebyśmy poszli razem

Andrzej Duda w rozmowie z "Pulsem Biznesu" mówił wcześniej: - Chciałbym, żebyśmy razem poszli w Marszu Niepodległości, i jest to kwestia odpowiedzialności wobec społeczeństwa. 

Sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Andrzej Dera przekazał dziennikarzom z kolei, że prezydent "zaprasza na ten istniejący marsz (Marsz Niepodległości - red.)".

Więcej o: