SLD wycofuje się z koalicji z PiS. Zawiesza radnych, którzy o niej zdecydowali

Lokalne media donosiły, że - mimo zapewnień szefa SLD - m.in. w powiecie koneckim ma dojść do koalicji SLD z PiS. W poniedziałek zareagowały władze partii. Koalicji jednak nie będzie.

Zapowiedzi przedwyborcze to często jedno, a rzeczywistość - drugie. Jeszcze przed wyborami samorządowymi Jarosław Kaczyński nie wykluczał, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby w niektórych miejscach w Polsce wejść w koalicję z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Włodzimierz Czarzasty, lider SLD stanowczo zaprzeczał.

Jednak - jak donosiły po wyborach lokalne media - w powiecie koneckim koalicja SLD z PiS stała się możliwa. "Echo Dnia" poinformowało, że w powiecie rządzić ma koalicja PiS z SLD i ugrupowaniem Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego.

Według radia PiK rozmowy koalicyjne były prowadzone także we Włocławku. Koalicji w tym mieście zaprzeczył już szef SLD w województwie kujawsko-pomorskim Ireneusz Nitkiewicz. 

Włodzimierz Czarzasty na poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiedział, że nadal pozostaje w mocy postanowienie o niezawiązywaniu koalicji z PiS. Czarzasty poinformował o zawieszeniu 2 radnych, którzy decyzję o koalicji w powiecie koneckim podjęli. Lider SLD podziękował też za wszystkie głosy sprzeciwu. 

Więcej o: