Duda o zdjęciu ze szczytu ws. Syrii: "Urocze". Komentarze: "Szampan z Putinem smakował?"

Andrzej Duda skomentował na Twitterze zdjęcie przywódców Rosji, Niemiec, Francji i Turcji ze szczytu w Stambule. "Urocze..." - napisał prezydent. Ironiczny wpis prezydenta szybko został skrytykowany, użytkownicy Twittera przypomnieli też zdjęcia samego Andrzeja Dudy.

"Urocze..." - tak prezydent Andrzej Duda skomentował zdjęcie prezydenta Rosji Władimira Putina, kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Turcji Recepa Erdogana i prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Przywódcy trzymali się za ręce.

Fotografia pochodzi z sobotniego szczytu w Stambule dotyczącego konfliktu w Syrii. Przywódcy Turcji, Rosji, Francji i Niemiec podczas spotkania podkreślili potrzebę trwałego zawieszenia broni. Opowiedzieli się także za tym, aby do końca roku powołać komitet, który byłby odpowiedzialny za napisanie nowej konstytucji dla Syrii.

We wspólnym komunikacie politycy podkreślili również potrzebę stworzenia warunków w całej Syrii dla bezpiecznego i dobrowolnego powrotu dla uchodźców. 

"Ta prezydentura to nieporozumienie"

Niedzielny wpis prezydenta Andrzeja Dudy szybko został skrytykowany przez użytkowników Twittera.

"Niestety prezydent Duda kompletnie nie rozumie co przystoi prezydentowi Rzeczypospolitej. Ta prezydentura to żałosne nieporozumienie. Biurko Trumpa, żarówki, "Leśne Ruchadło". Uczy się ten prezydent, ale bez postępów. Raczej regres" - napisał były szef MON Tomasz Siemoniak.

"Nie sądzę, żeby taki komentarz w imieniu Prezydenta RP był na miejscu. Chyba, że równa Pan do poziomu żarówki. Albo stracił kontrolę nad kontem" - stwierdziła liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

"Szukanie rozwiązania dla konfliktu zbrojnego w Syrii jest „urocze”? No tak, lepiej kręcić antyuchodźcze, rasistowskie spoty" - skomentował redaktor naczelny portalu Wiadomo.co Przemysław Szubartowicz.

"Lepsze to, niż gdy patrzą na pana jak na wariata za granicą, gdy pan rechotał przy wierszu "Bagnet na broń" i gdy na Zachodzie piszą, że pana żona ośmiesza Polskę wykonując obraźliwe gesty. I co się pan tak dziwi? Wpycha nas pan w ramiona Putina nie szanując konstytucji i orzeczeń TSUE" - napisała dziennikarka Aneta Mościcka.

"A szampan z Putinem smakował?" - pytał jeden z użytkowników Twittera, przypominając zdjęcie ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy m.in. z przywódcami Rosji i Stanów Zjednoczonych.

Adam Traczyk, współzałożyciel i dyrektor think tanku zajmującego się problematyką międzynarodową, tak podsumował wpis Andrzeja Dudy.

Młodzi Demokraci (młodzieżówka Platformy Obywatelskiej) przypomnieli z kolei zdjęcia Andrzeja Dudy z Recepem Erdoganem i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z białoruskim prezydentem Aleksandrem Łukaszenką.

Na twitterowym koncie "Polska w Ruinie" również z komentarzem "Urocze" pojawiła się w odpowiedzi słynna fotografia ze stojącym przy biurku Donalda Trumpa Andrzejem Dudą.

Borys Budka w porannej rozmowie Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (454)
Duda o zdjęciu ze szczytu ws. Syrii: "Urocze". Komentarze: "Szampan z Putinem smakował?"
Zaloguj się
 • danuel

  Oceniono 161 razy 131

  I pomyśleć, że największą aferą z Prezydentem Komorowskim był błąd "bul" i żart z szogunem. Prawdziwa "dobra zmiana".

 • pysio62

  Oceniono 97 razy 75

  Duda nigdy nie powinien zostac prezydentem Polski, ten osobnik nie tylko lamie i Konstytucje i prawo, ale tez osmiesza i kompromituje nie tylko siebie, ale po prostu Polske, nas wszystkich. Jak mozna bylo byc az tak "inteligentnym inaczej" i glosowac na Kaczynskiego, Dude i PIS.

 • wranek

  Oceniono 65 razy 53

  Smutny jest los pana Dudy. Biedak, zdaje sobie sprawe, że jest miernym długopisem w ręce Jarosława. Dlatego,od czasu, do czasu, wyrywa się, chce pokazać kim jest naprawdę....
  A, że wychodzi na pajaca...No, cóż. pewnie nim jest.

 • lilo150

  Oceniono 66 razy 48

  komentowanie zachowania półgłówka jest niekulturalne on po prostu potrzebuje 100 więcej czasu na przemyślenie niż przedszkolak, bądźmy cierpliwi.

 • mer-llink

  Oceniono 58 razy 40

  Co tu komentować? Frywolny taki.... Ale:
  Dojrzałam gdzieś (potwierdziłam - w Dzienniku!) propozycję, abyśmy WSZYSCY poszli na obchody 11 listopada. Np. 11 listopada na godz. 12 na zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
  I żeby każdy miał wielki plakat/transparent pt. KONSTYTUCJA..
  Była też ciekawa propozycja, aby zabrać w kieszeniach balony z napisem KONSTYTUCJA i nadmuchać je na miejscu, bo transparenty i plakaty tzw. służba porządkowa może odbierać albo z nimi nie wpuszczać.
  Gdyby cały plac Zwycięstwa i jego okolice nasycone były napisami KONSTYTUCJA, to byłoby pewnie nieźle. Co Państwo na to? Albo jakieś lepsze pomysły?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX