Marek Jakubiak "chce przeciwstawić się Kukizowi". Ma walczyć o przywództwo w Kukiz'15

Wulgarne wpisy na Twitterze Pawła Kukiza były wymierzone m.in. w innego posła Kukiz'15, Marka Jakubiaka. Teraz Jakubiak zdradził, że rozważa start w wyborach na przewodniczącego klubu.

W nocy na Twitterze Pawła Kukiza pojawiły się wulgarne wpisy o zabarwieniu erotycznym. Ich bohaterami byli m.in. Marek Jakubiak, który ciepło pisał o posłach, którzy odeszli z klubu Kukiz'15, oraz Jacek Wilk (wszedł do Sejmu z list Kukiz'15, później przeszedł do partii Wolność). Kukiz tłumaczył, że "utracił kontrolę nad kontem". Już je usunął. 

To nie oczyściło atmosfery. Jak podaje PAP na podstawie swoich nieoficjalnych informacji, Marek Jakubiak "czuje presję, aby przeciwstawić się Pawłowi Kukizowi" i zaczyna tworzyć własne polityczne plany. Sam Jakubiak stwierdził, że "nie wyklucza", iż będzie starał się o funkcję przewodniczącego Kukiz'15. Jeśli to nie wypali, w perspektywie jest nawet stworzenie własnego klubu.

Paweł Kukiz kontra Marek Jakubiak

Marek Jakubiak startował w wyborach samorządowych 2018 na prezydenta Warszawy. Uzyskał 2,99 proc. głosów. Już w czasie kampanii widać było tarcia. Kukiz stwierdził, że Jakubiak nie ma "wielkich szans", mówił też, że kibicuje innym osobom "dla dobra Warszawy". Później ostatecznie Jakubiaka poparł.

 

Więcej o: