Jarosław Kaczyński w Sanoku: PGE przejmie Autosan. Ruszy produkcja "supernowoczesnych autobusów"

Jarosław Kaczyński odwiedził w sobotę Sanok. Prezes PiS zdradził podczas wizyty, że słynny Autosan zostanie przejęty przez PGE. Firma ma wystartować z produkcją "supernowoczesnych autobusów elektrycznych".

Jarosław Kaczyński przyjechał do Sanoka, by wesprzeć Tadeusza Pióro - burmistrza miasta, który w wyborach samorządowych ubiega się o reelekcję. Prezes PiS podczas przemówienia zachwalał sukcesy rządów PiS w Sanoku i okolicach. Jednym z nich ma być "uratowanie" zakładu Autosan, produkującego autobusy.

Kaczyński w Sanoku: Autosan uratowany dzięki Beacie Szydło

- Pan burmistrz wspominał o tym zakładzie, który jest symboliczny dla tego miasta, dla Sanoka, który odgrywał w jego historię wielka rolę i który prawie upadł - powiedział Kaczyński, po czym stwierdził: - Został [Autosan - red.] dzięki wsparciu rządu, dzięki wsparciu pani premier Beaty Szydło uratowany i w tej chwili ma przed sobą wielkie perspektywy - zachwalał prezes.

Następnie zapowiedział, że zakład przejmie Polska Grupa Energetyczna. - Chcę powiedzieć, że jest w tej chwili już zaawansowana sprawa - chociaż oczywiście będzie to trochę trwało - przejęcia tego zakładu przez PGE, czyli wielką firmę energetyczną - powiedział. Po co takie posunięcie? Kaczyński wyjaśnił: - Po to, by rozpocząć tam supernowoczesną produkcję autobusów elektrycznych, a także pojazdów, które służą energetyce - stwierdził.

"Sanok - Warszawa wspólna sprawa"

Jak mówił, partia rządząca odniosła ogromy sukces w wyborach samorządowych. - Ale nie chodzi o władzę dla władzy. Chodzi o to, by samorządy działały uczciwie, tak jak uczciwie działa władza centralnie - podkreślił Kaczyński. Dodał, że istotna jest też "synergia, którą daje współpraca rządu i samorządów różnych szczebli". - Tutaj pan burmistrz powiedział, że jest tego rodzaju związek, który służy Sanokowi: Sanok - Rzeszów - Warszawa. No chciałoby się krzyknąć jak to przed wielu, wielu laty: Sanok - Warszawa wspólna sprawa - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (684)
Jarosław Kaczyński w Sanoku zapowiedział przejęcie Autosanu przez PGE
Zaloguj się
 • adam.c.54

  Oceniono 153 razy 137

  milion elektrycznych samochodow juz wyprodukowano teraz czas na 2 miliony autobusow. Powodzenia.

 • tedj

  Oceniono 122 razy 112

  Zwykły poseł, prezes partii decyduje o inwestycjach spółki notowanej na giełdzie.. W rozumiem, że jak zwykle odbywa się to w żadnym trybie.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 109 razy 93

  Mierzeję Wiślaną tak przekopał że się aż w Sanoku znalazł.

 • stemp10

  Oceniono 76 razy 68

  Fajnie posłuchać jak się taki prymityw wypowiada na temat nowoczesnych technologii.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 77 razy 63

  Jedź na Żerań, zobaczysz co zrobili z podobną fabryką twoi kumple z Solidarności.

 • tedfarmer

  Oceniono 76 razy 62

  Szczur Kaczyński mówi o elektrycznych autobusach ??? Przecież ten osioł nie ma o tym zielonego pojęcia !! Wiedza o nowych technologiach dla tego szczura ,jest czarną magią i jego bełkot na te tematy,to jawna kpina z ciemnego suwerena,który zapewne uwierzy w "czary -mary tego niedojebanego durnia !! CHWD szczurowi Kaczyńskiemu,całemu pisuarowi wraz z ich wyborcami !!!

 • tom_lok

  Oceniono 63 razy 57

  Ciekawe ile forsy utopią w Autosanie? Pewnie na początek dadzą sobie premię na rozruch. Ale tak na serio. Skąd technologia? Sami zaprojektują? Przecież to wymagałoby czasu i setek milionów nakładów. Więc pewnie licencja jakaś. Czyli polskie, niepolskie? Nie ogarniam myślenia JK.

 • drdr2

  Oceniono 59 razy 53

  Pytanie do Jarosława bratobójcy: ile podrozeje prąd po tym kupowaniu głosów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX