Strajk w PLL LOT zawieszony. Monika Żelazik przywrócona do pracy, piloci nie zapłacą kar

Po ponad siedmiu godzinach negocjacji z zarządem PLL LOT związkowcy zawiesili strajk do poniedziałku, do godziny 14 - oświadczyli wspólnie zarząd spółki i komitet strajkowy.

Po wstępnych negocjacjach - i nieoczekiwanie po znaczących ustępstwach ze strony zarządu firmy - ustalono, że do pracy przywrócona zostanie szefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Monika Żelazik, szef związku zawodowego pilotów w LOT Adam Rzeszot oraz pozostałe 66 osób, które wcześniej zostały zwolnione w trybie dyscyplinarnym - był to jeden z najważniejszych postulatów strajkujących.

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski w porannej rozmowie Gazeta.pl >>>

Cofnięta ma być także nagana udzielona Adamowi Rzeszotowi i kary pieniężne nałożone na pracowników, którzy brali udział w strajku.

Jak zauważa Krzysztof Berenda z radia RMF FM z procesu porozumiewawczego został wyłączony prezes Rafał Milczarski. Jego podpisu nie ma pod wspólnym oświadczeniem spółki i Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego.

Zarząd LOT-u i związkowcy wrócą do rozmów w poniedziałek o godzinie 8 rano w siedzibie PLL LOT.

Więcej o:
Komentarze (146)
Strajk w PLL LOT zawieszony. Monika Żelazik przywrócona do pracy, piloci nie zapłacą kar
Zaloguj się
 • jerzysm42

  Oceniono 23 razy 21

  Za kilka milionów odprawy pisowski prezes pisowskiej spółki zgodzi się odejść do innej spółki, a prezesem LOT-u zostanie Misiewicz.

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 20

  Panią Monikę przywrócili , ciekawe ile prezes jeszcze pociągnie , oby jak najkrócej

 • jantos51

  Oceniono 19 razy 15

  Pana premiera nie interesuje rentowność spółek SP, teraz wędruje po kraju i głosi propagandowy program sukcesu gospodarczego rządu PiiS a minister od spraw niepotrzebnych rozbija samochody kupione za pieniądze podatnika. Czy już zostały wylatane resursy wojskowych samolotów transportowych?

 • gajzol

  Oceniono 12 razy 12

  Czyżby prezes z Nowogrodzkiej zauważył że przez prezesa LOT spadają mu słupki i jako szeregowy poseł zaangażował się w to ..? Ciekawe!

 • anders76

  Oceniono 13 razy 11

  Tak sie konczy jak powazne stanowiska zajmuja "weseli amatorzy" z partyjnego nadania.

 • strzykwa5

  Oceniono 13 razy 11

  Wynik strajku jest taki że przynajmniej rok będę unikał latania Lotem i pewnie nie tylko ja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX