Duda o słowach Tuska: Nie będę komentował, bo musiałbym mówić o kulturze bycia

Prezydent w TVP wskazał, że jego słowa z Berlina o zakazywaniu kupowania "zwykłej żarówki" były przykładem "na przeregulowanie UE". Nie chciał za to się odnieść się do komentarza Donalda Tuska.

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie z Krzysztofem Ziemcem w "Gościu Wiadomości" w TVP odniósł się do swoich - słynnych już - słów o zakazywaniu "zwykłych żarówek" w Unii Europejskiej.

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego UE zabrania tego, zabrania tamtego. Dlaczego na przykład w sklepie nie można w tej chwili kupić już zwykłej żarówki, można kupić tylko żarówkę energooszczędną? Bo UE zakazała. To są problemy, nad którymi zastanawiają się ludzie. Nie wiem, czy to przypadkiem nie jest jedna z przyczyn Brexitu

- mówił prezydent.

Pytany, jakie żarówki ma u siebie, odpowiedział, że "na pewno" w wielu miejscach ma jeszcze stare, ponieważ są takie, gdzie "rzadko zapala się światła".

W rozmowie pojawił się wątek komentarza Donalda Tuska o słowach prezydenta. Szef Rady Europejskiej stwierdził: "Nie dołączę się do złośliwości i szyderstw pod adresem polskiego prezydenta. Wtedy, kiedy wydaje się pogubiony, w argumentacji, wtedy potrzebuje raczej naszego wsparcia, przynajmniej życzliwej cierpliwości".

Andrzej Duda w odpowiedzi na tę wypowiedź stwierdził tylko:

Nie będę komentował tych słów, bo musiałbym się wypowiedzieć na temat kultury bycia, a nie chciałbym tego robić.

Prezydent zaznaczył, że podczas wizyty w Berlinie - gdy padły słowa o żarówkach - powiedział "dokładnie to, co chciał powiedzieć". - To był przykład na przeregulowanie Unii Europejskiej - wskazał .

Więcej o:
Komentarze (511)
Prezydent Andrzej Duda o żarówkach: To był przykład na przeregulowanie UE
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 148 razy 144

  Nie będzie komentował?! No i całe szczęcie! Bo jak zwykle wyszłoby głupawo, żałośnie, pociesznie i do Dudy.....
  Tym tazem chyba to wpływ biednej małzonki albo zażenowanej córki, które uprosiły gościa żeby tym razem zamilkł i nie otwierał ust unikając w ten sposób kolejnej, nieuchronnej kompromitacji siebie i bogu ducha winnej rodziny.

 • as

  Oceniono 119 razy 113

  Gnojek! Za pieniądze Sejmu jeździł na lukratywne wykłady do prywatnej szkoły w Poznaniu biorąc jednocześnie urlop z UJ, gdzie mógł liczyć tylko na państwową pensje.
  Kultura bycia... Tfu!

 • calmy

  Oceniono 104 razy 100

  Mamy niedojrzałego emocjonalnie i przygłupawo zachowującego się prezydenta. Naród wybrał, więc zamiast psioczyć i szydzić powinniśmy się poważnie zastanowić jak do tej pięknej katastrofy doszło i co można zrobić w przyszłości aby już nigdy głową państwa nie mógł zostać niedouczony, zacofany dureń z tytułem doktorskim.

 • ziaburek

  Oceniono 97 razy 95

  ...o kulturze bycia... Wiesz co Adrian - to już trzymaj się lepiej tych żarówek

 • sierra65

  Oceniono 87 razy 83

  duda masz rację - o kulturze bycia ty sobie lepiej porozmawiaj z ruchadłem leśnym albo z sebą co sradochleba - to poziom odpowiedni dla ciebie :-)))

 • urhan

  Oceniono 70 razy 70

  Niby ciągle i bez przerwy Pan Prezydent pobiera nauki...tylko cholera, albo nauczyciele są do d..y albo uczeń nic z tego nie kuma...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX