Senat przeciwko Dudzińskiej. Senator PiS: Kierownictwo cofnęło rekomendację

Sejm poparł Agnieszkę Dudzińską na Rzecznika Praw Dziecka, ale Senat właśnie zagłosował przeciw tej kandydaturze. Senator PiS Aleksander Bobko mówi Gazeta.pl, że to decyzja kierownictwa. Powody? Nie podano. - To stanowisko polityczne - stwierdziła sama Dudzińska.

W Senacie nad udzieleniem zgody na powołanie Agnieszki Marii Dudzińskiej na Rzecznika Praw Dziecka głosowało 73 senatorów. Za tą kandydaturą zagłosował zaledwie jeden senator, pięciu się wstrzymało, a aż 67 sprzeciwiło się.

To oznacza, że... znów Sejm będzie musiał wybrać nowego kandydata. To spore zaskoczenie, ponieważ w Senacie większość ma Prawo i Sprawiedliwość, a dopiero co w Sejmie głosami PiS zwyciężyła właśnie Dudzińska.

Skąd jednak taka zmiana, zwłaszcza że Sejm poparł kandydaturę Dudzińskiej?

- Została wycofana rekomendacja dla pani Dudzińskiej ze strony kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości i stąd takie głosowanie w Senacie. Nie podano szczegółów, powodów - mówi Gazeta.pl senator Aleksander Bobko z PiS.

Jak dodaje senator, przysłuchiwał się wypowiedziom dr Dudzińskiej, gdy odpowiadała w czwartek na pytania w Senacie, i "nie widział powodów merytorycznych, by głosować przeciw".

Dudzińska: Proszę o nieskładanie kondolencji

Dudzińska już wcześniej była wysuwana przez PiS na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka, ale nie uzyskała wymaganej większości głosów w Sejmie. W rozmowie z Wyborcza.pl Dudzińska kategorycznie wykluczyła, że wystartuje na RPD po raz trzeci. - Nie. Po raz trzeci nie wyrażę zgody na kandydowanie - oznajmiła. Cytowana przez Radio Zet powiedziała, że to stanowisko polityczne. Napisała też na Twitterze:

Proszę o nieskładanie kondolencji

Agnieszka Dudzińska jest z wykształcenia socjologiem. Angażuje się we wspieranie osób z niepełnosprawnościami. W latach 2013-2014 była wiceprezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej o:
Komentarze (51)
Wybór Rzecznika Praw Dziecka. Senat odrzucił Agnieszkę Dudzińską
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 12 razy 12

  Podobno towarzyszka Pawłowycz zgłosiła swojego kolegę Trynkiewicza :-)

 • ona_ona_80

  Oceniono 12 razy 12

  Ja pierdziu, nie móc wybrać swojego własnego kandydata, mając większość w sejmie i senacie to tylko takie miernoty z PiS potrafią. No i jeszcze ta kandydatka na burmistrza, co przegrała mimo że nie miała żadnego konkurenta... Ludzie, kto nami rządzi 🙄

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 16 razy 12

  Ale zacznijmy od podstawy - zgodnie z "kaczyńskim planem" dzięki dokarmianiu żulandii i ciemnoty animalnej kasą 500+ miało się rodzic więcej robotników, oborowych i dojarek, którzy za 18 lat zarobią na emerytury, renty oraz nowe socjalistyczne programy wymyślone przez światłych ekspertów z PiS. Brzmi dobrze, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju - RODZI SIĘ MNIEJ NIŻ W 2013, 2014, 2015 :) .. Znów coś PiSowi nie wyszło? Pomimo rozdawania moich i waszych pieniędzy? Króliki nie chcą się ru..ać?

 • plutoniczna

  Oceniono 14 razy 12

  ale niezły burdel mają w tym PiS-owskim archeo;)

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 12

  Zmiana decyzji była podyktowana zmianą decyzji.
  Podobno takie słowa padły z ust marszałka Karczewskiego.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 11 razy 11

  Podła zmiano!
  Wiemy, że macie krótką ławkę i po prostu trudno Wam znaleźć dobrego kandydata lub kandydatkę. Nie ustawajcie w trudach forsowania Pani Dudzińskiej już dwukrotnie odrzucanej mimo iż posiadacie parlamentarną większość. Odrzucanie tej kadydatury w głosowaniach to działanie konfederacji złego. Ale warto walczyć dla prezesa pana i dla Polski. Choć prezes i Polska to jedno. Nie poddawajcie się. Do trzech razy sztuka.

  podpisano
  Suweren

 • vito60

  Oceniono 8 razy 8

  Po ch*j wybierajmy senatorów, skoro decyzję podejmuje ,,kierownictwo partii"? Komuna pełną gębą.

 • jerzysm42

  Oceniono 7 razy 7

  Nic się nie stało.
  Kaczyński ma jeszcze wielu na to stanowisko.
  Czarnecki, ta K.. Pawłowicz, Macierewicz, Piotrowicz (jak wykończy Konstytucję), ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX