Rzecznik Kukiz'15 idzie do partii Wolność. "Szkoda mi chłopaka, skazał się na polityczny niebyt"

Jakub Kulesza, rzecznik klubu poselskiego Kukiz'15, odszedł z partii i przeszedł do ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego. - Odejście nie ma absolutnie żadnego znaczenia w kontekście funkcjonowania ruchu Kukiz'15. - skomentował ten ruch Paweł Kukiz.

W piątek Jakub Kulesza - dotychczasowy rzecznik klubu poselskiego Kukiz'15 - ogłosił na konferencji prasowej w Sejmie, że przechodzi do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Najważniejszym powodem decyzji była "niemożność współpracy" z wiceprzewodniczącym ruchu Dariuszem Pitasiem.

- Odejście Jakuba Kuleszy nie ma absolutnie żadnego znaczenia w kontekście funkcjonowania ruchu Kukiz'15. To jego decyzja, osobiście to szkoda mi chłopaka, bo ten wybór może spowodować, że odejdzie w polityczny niebyt - powiedział Kukiz w rozmowie z Onetem. Dodał, że "trudno mu się wypowiadać na temat osobistych pretensji" Jakuba Kuleszy w stosunku do Pitasia.

Jakub Kulesza odchodzi od Pawła Kukiza do Janusza Korwin-Mikkego

Kulesza podczas konferencji prasowej mówił, że przeszkadza mu współpraca z osobą o "nieciekawej, kryminalnej przeszłości, jaką ma Dariusz Pitaś, (wiceprezes Zarządu Krajowego Kukiz 15 - red.), czyli prawa ręka Pawła Kukiza".

Jak dodał, nie chodzi mu o "zatarte wyroki kryminalne" Pitasia, tylko o jego "kluczowy wpływ" na ruch i "czyny, których dokonywał" w teraźniejszości. O szczegółach nie chciał mówić dziennikarzom, tłumacząc, że nie ma "zgody osób poszkodowanych".

Taśma z Kukiz'15, która jest jak "granat rzucony do szamba". "My idziemy, k***a, drogą tych po***ów"

Kukiz tłumaczy odejście polityka jego "młodym wiekiem" i tym, że "jakoś go tam rozegrali". - Szkoda go jako człowieka, jako młodego człowieka, który mógł w jakiś sposób przysłużyć się Polsce, a który sam siebie skazał na niebyt - wyznał Onetowi.

Kim jest Jakub Kulesza?

Jakub Kulesza jest sejmowym debiutantem. Był członkiem Unii Polityki Realnej, ale startował z listy ruchu Kukiz '15. Po wyborach został rzecznikiem prasowym klubu. W wyborach samorządowych 2018 był kandydatem KWW Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie na prezydenta Lublina. Zajął trzecie miejsce, zdobywając 2,99 proc. głosów.

Kulesza jest kolejnym po Jacku Wilku posłem, który odszedł z klubu i przeszedł do stronnictwa Korwin-Mikkego. Teraz klub poselski Kukiz'15 będzie liczył 28 posłów. Partia Wolność nie ma klubu w Sejmie.

Taśma z Kukiz'15, która jest jak "granat rzucony do szamba". "My idziemy, kur**, drogą tych pojeb**"

Więcej o:
Komentarze (34)
Rzecznik Kukiz'15 idzie do partii Wolność. "Szkoda mi chłopaka, skazał się na polityczny niebyt"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 23 razy 19

  Kukiz - po Kaczyńskim największa porażka polskiej demokracji. Człowiek który nic nie rozumie - podobnie jak jego elektorat ...

 • danuel

  Oceniono 21 razy 17

  Brawo Kukiz wprowadziłeś do polskiego sejmu różnych naziolskich oszołomów i co żeś przez te 3 lata zrobił oprócz tego dla Polski?

 • edals

  Oceniono 18 razy 16

  Gdyby przeszedł do PiS to by go Paweł Kukiz pochwalił. Kukiz to konfident Kaczyńskiego.

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 12

  Powiedział "polityczny niebyt", z głupkowatą mina ćpuna...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 11

  Niedługo Kukiz sam przejdzie do partii Wolność. Razem z Jakubiakiem i Tyszką.

  Wybory za pasem, a Wolność jaka partia z subwencją ma fundusze na kampanię parlamentarną.

 • cysiowps

  Oceniono 10 razy 10

  Kukiz'15 wprowadził 42 posłów, z czego 14 a więc 1/3 odeszła i rozlazła się po innych partiach. Jak to świadczy o ich liderze ? Jak ktoś taki miałby wziąć odpowiedzialność za państwo, skoro nawet swojego małego klubiku nie ogarnia ?

 • fakiba

  Oceniono 14 razy 10

  Musi być głąb ale co za różnica , trafił swój do swego

 • leszek_max

  Oceniono 9 razy 9

  Coraz bliżej Kukiz-15

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX