Beata Szydło mówi, że jest gotowa do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego

- Jestem na to gotowa i poważnie rozważam taką możliwość (startu w wyborach do PE). Sądzę, że właśnie kampania do europarlamentu będzie dla nas szczególnie trudna - powiedziała Beata Szydło w Polskim Radiu 24.

Wicepremier Beata Szydło, która była gościem na IX Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność" w Częstochowie, zwróciła uwagę, że zaplanowane na 2019 rok wybory do Parlamentu Europejskiego będą szczególnie trudne - będą wymagały wyjątkowej mobilizacji elektoratu, szczególnie w małych miejscowościach.

Beata Szydło mówi, że jest gotowa do startu w wyborach do PE

Szydło potwierdziła także swoją gotowość do ubiegania się mandat europosła. 

- Jestem na to gotowa i poważnie rozważam taką możliwość. Sądzę, że właśnie kampania do europarlamentu będzie dla nas szczególnie trudna. Wybory te charakteryzują się niską frekwencją, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Może, podobnie jak teraz, nastąpić mobilizacja elektoratu wielkomiejskiego. Dlatego musimy przygotować bardzo mocne listy - podkreśliła w rozmowie z Polskim Radiem 24 była premier.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 23-26 maja 2019 r.

Pytana, czy możliwe są zmiany w rządzie po wyborach samorządowych, Szydło zaprzeczyła, by komitet polityczny PiS w ogóle brał to pod uwagę. - Nie było rozmowy na temat zmian personalnych w rządzie, nie było takiej potrzeby. Do wyborów parlamentarnych zostało kilka miesięcy, trzeba się konsolidować i myśleć o przyszłości - powiedziała wicepremier.

Budka o wolnym 12 listopada: to będzie święto dla urzędników. PiS bierze odpowiedzialność za chaos