Małgorzata Wassermann niczym Patryk Jaki. Pomyliła Kraków z Barceloną

Małgorzata Wassermann, która w wyborach na prezydenta Krakowa przeszła do drugiej tury, na Twitterze opublikowała zapowiedź walki ze smogiem. Problem w tym, że zilustrowała tweet zdjęciem podwórka... w Barcelonie.

Małgorzata Wassermann, która 4 listopada w drugiej turze zmierzy się z Jackiem Majchrowskim w walce o prezydenturę Krakowa, zaliczyła pewną wpadkę.

"Zapowiadam powrót do pełnej kwoty 100 proc. dofinansowania na wymianę pieców. Rozbuduję system świadczeń socjalnych dla osób najuboższych, z jasno określonymi wytycznymi ich przyznawania" - napisała polityk na Twitterze. I zamieściła przy tym zdjęcie podwórka. Ale nie krakowskiego, tylko z Barcelony...

Małgorzata Wassermann myli Kraków z Barceloną, Patryk Jaki - Warszawę z Pragą (w Czechach)

Wpadka przypomina stosunkowo niedawną sytuację z Warszawy. W kwietniu Patryk Jaki zamieścił na Twitterze spot, w którym zaatakował swojego głównego oponenta w wyścigu o urząd prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy opatrzył spot komentarzem: "Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz". Stosunkowo amatorskie nagranie pełne było stockowych zdjęć stolicy, ale szczególnie jedno zwracało uwagę. Przedstawiało bowiem Pragę, ale nie warszawską, lecz czeską:

Kadr ze spotu Patryka Jakiego, most Barrandovski nad Wełtawą w PradzeKadr ze spotu Patryka Jakiego, most Barrandovski nad Wełtawą w Pradze Twitter/@PatrykJaki

Wybory samorządowe Kraków. Oficjalne wyniki. Majchrowski i Wassermann w drugiej turze

W I turze wyborów samorządowych najwięcej mieszkańców Krakowa postanowiło zagłosować na starającego się o reelekcję Jacka Majchrowskiego, którego kandydaturę poparły m.in. PO, Nowoczesna, SLD i PSL. Uzyskał on 45,84 proc. głosów.

Małgorzata Wassermann była druga z wynikiem 31,88 proc. Druga tura wyborów samorządowych w niedzielę 4 listopada.

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski w porannej rozmowie Gazeta.pl

Więcej o: