Afera taśmowa. Sąd Najwyższy zdecydował ws. Marka Falenty

Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku o wstrzymanie wykonania wyroku wobec skazanego w aferze taśmowej Marka Falenty. Wniosek złożył obrońca Falenty, mecenas Marek Małecki.

W grudniu ubiegłego roku Sąd Apelacyjny wymierzył Markowi Falencie prawomocną karę dwóch i pół roku więzienia oraz grzywnę za podsłuchy w restauracjach. Utrzymał tym samym wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 2016 roku. Obrońca Marka Falenty pod koniec sierpnia złożył kasację oraz wniosek o wstrzymanie wyroku, który dzisiaj oddalili sędziowie. Sąd Najwyższy na razie nie wyznaczył terminu rozpatrzenia kasacji.

Afera taśmowa

Sprawa, w której skazany został Marek Falenta, dotyczy nagrywania w latach 2013-2014 osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych w dwóch restauracjach. Nagrano między innymi ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego i resortu infrastruktury - Elżbietę Bieńkowską. W sumie, podczas 66 nielegalnie nagranych spotkań, utrwalono rozmowy ponad 100 osób.

Więcej o:
Komentarze (77)
Afera taśmowa. Sąd Najwyższy zdecydował ws. Marka Falenty
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 36 razy 28

  No widzisz - po co nagrywałeś MATOŁuszka?
  Było nagrywać i ujawniac tylko oponentów PiSlamu...

 • sacc77

  Oceniono 34 razy 26

  Adrian swego dobroczyńcę ułaskawi.
  Ma wprawę i praktykę jak również - co najważniejsze - absolutny brak poczucia obciachu.

 • japka_putina

  Oceniono 24 razy 22

  Czas najwyższy go ułaskawić. Tak zasłużony człowiek nie powinien żyć ze świadomością, że został zdradzony przez przyjaciół. Adrianie, łap długopis! Bez Falenty byłbyś dzisiaj nikim.

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 20

  Jak by sąd był pisi tak jak im się marzyło to Falenta już byłby wolny , a tak Duda musi sąd "wyręczyć" jak w przypadku Kamińskiego

 • kotwkaloszach

  Oceniono 21 razy 17

  Nieladnie towarzysze Ziobro, Piotrowicz & Co! Musicie zrobic wszystko, zeby uniewinnic towarzysza, dzieki ktoremu PiS ma wladze!

 • avaqe

  Oceniono 20 razy 14

  Jedyny ratunek to pisać do Adriana.

 • wojtek2784

  Oceniono 14 razy 12

  W Polsce "kelnerzy" dokonuja zamachu stanu i zmieniają rządy . Ta afera taśmowa kompromituje elity polityczne w Polsce, a również budzi niepokój, że media za pomocą nielegalnych operacji obcych służb mogą w ten sposób wpływać na wyniki wyborów .

 • evident

  Oceniono 16 razy 12

  W końcu zacznie śpiewać w pierdlu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX