Tęczowy Piątek w szkołach, głos zabrali biskupi. "Szkoła musi przestrzegać prawa!"

"Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ" - piszą duchowni w związku z Tęczowym Piątkiem. Akcja ma odbyć się 26 października w ponad 200 szkołach w kraju.

"Akcja Tęczowy Piątek organizowana jest po to, aby nauczyciele i nauczycielki pokazali swoim uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą. Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć" - na takie cele Tęczowego Piątku zwraca uwagę organizator, Kampania Przeciw Homofobii. 

Kościół krytykuje Tęczowy Piątek

Tęczowy Piątek ma więc uczyć akceptacji. Ta inicjatywa nie wszystkim się podoba. Tęczowy Piątek skrytykował już m.in. ojciec Tadeusz Rydzyk. Teraz głos zabrał Episkopat. 

"Należy pamiętać, że wszelkiego typu programy odnoszące się do wychowania bezwzględnie muszą być ustalane wspólnie z rodzicami i nauczycielami. To rodzice mają prawo do decydowania o tym, jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole" - czytamy w oświadczeniu Komisji Wychowania Katolickiego
Konferencji Episkopatu Polski. 

Tęczowy Piątek. Stanowisko Episkopatu: Szkoła nie jest miejscem propagowanie środowisk LGBTQ

"Rodzice mają prawo decydować, kto wchodzi na teren szkoły, z jakim programem wychowawczym. Należy dodać, że tzw. edukatorzy (w przeważającej części) nie posiadają wykształcenia pedagogicznego. Szkoła musi przestrzegać prawa!" - grzmią.

Księża w kontekście Tęczowego Piątku dodają, że "sprawy kształcenia i wychowania powinny być jak najbardziej odległe od koniunktur politycznych i ideologicznych. Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ".

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o:
Komentarze (533)
Tęczowy Piątek w szkołach, głos zabrali biskupi. "Szkoła musi przestrzegać prawa!"
Zaloguj się
 • 2majtek1

  Oceniono 200 razy 182

  Szkoła jako świecka placówka oświatowa powinna przestrzegać prawa .
  Od jutra wszystkie krzyże należy zdjąć.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 112 razy 94

  Wyrazili oburzenie. Bla,bla,bla.

  A gdzie oburzenie jak PiS opublikował obrzydliwy spot anty-uchodźczy??

  Wtedy była "morda w kubeł".

  Obrzydzenie bierze.

 • farsizm

  Oceniono 88 razy 78

  Bycia gejem lub lesbijką nie trzeba propagować. Osobą homoseksualną, lub biseksualną się jest albo nie jest. Bardzo dobrze, że szkoły chcą dać sygnał uczniom (również nauczycielom), że z każdą orientacją są u siebie i mogą się czuć akceptowani (a przynajmniej w tym kierunku idziemy, w otwarty sposób).

 • pan.szklanka

  Oceniono 67 razy 57

  Jeżeli jeden "Tęczowy Piątek" w roku może podważyć wiarę w treści głoszone przez Kościół przez 2 godziny w tygodniu i 3 dni rekolekcji, to może to wina tych treści?

 • zalogujsie00

  Oceniono 57 razy 49

  Strach, że zabraknie im jagniątek na pokuszenie?

 • niko8472

  Oceniono 44 razy 40

  Moze by tak biskupi zaczeli przestrzegac prawa? W pierwszej kolejnosci swojego wlasnego? I wyjeli reke z panstwowej kasy? A jak tacy skorzy do ustalania z rodzicami tresci wychowawczych to prosze bardzo: rodzice maja prawo poslac dzieci na etyke zamiast religii. Podobno...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX