Gdańsk. Kto zostanie prezydentem ? Adamowicz kontra Płażyński w II turze [SONDAŻ]

Kto wygra II turę wyborów samorządowych w Gdańsku? 4 listopada gdańszczanie wybiorą prezydenta miasta - zostanie nim urzędujący prezydent Paweł Adamowicz lub kandydat PiS Kacper Płażyński. Według sondażu IBRiS na zlecenie Radia Zet i "Rzeczpospolitej" Adamowicz ma duże szanse na reelekcje.

Prezentujemy wyniki najnowszego sondażu wyborczego, przeprowadzonego przez IBRiS, który pokazuje, kto ma większą szansę na wygraną.

Sondaż. Kto zostanie prezydentem Gdańska? Paweł Adamowicz na prowadzeniu

W II turze wyborów w Gdańsku wygra Paweł Adamowicz - tak wynika z najnowszego sondażu wyborczego, który na zlecenie Radia Zet i "Rzeczpospolitej" przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.

Urzędujący prezydent Gdańska, czyli starający się o reelekcję Paweł Adamowicz może liczyć na poparcie 56,7 proc. badanych. Z badania wynika, że Paweł Adamowicz przejmie znaczną część elektoratu Jarosława Wałęsy. Przypomnijmy, że kandydat Koalicji Obywatelskiej po przegranej w I turze wyborów poparł Adamowicza i zachęcił swoich wyborców do oddania głosu na urzędującego prezydenta Gdańska.

II tura wyborów w Gdańsku. Kacper Płażyński na straconej pozycji?

Według danych ze wspomnianego sondażu, drugi kandydat na prezydenta Gdańska, czyli Kacper Płażyński wspierany przez partię Prawo i Sprawiedliwość może otrzymać niecałe 40 proc. głosów. 4 procent badanych mieszkańców Gdańska powiedziało, że nie wie, czy weźmie udział w II turze wyborów samorządowych. 

Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz zdobył najwięcej głosów w I turze tegorocznych wyborów. Poparło go 36,97 mieszkańców Gdańska. Kacper Płażyński zdobył 29,68 proc. głosów, z kolei Jarosław Wałęsa - 27,77 proc. głosów.

Prof. Bugaj: PiS wykonuje skok na władzę. To jest wojsko zaciężne zorientowane na łupy i na żołd

Więcej o: