PKW w nocy podała ostateczne wyniki wyborów samorządowych

PKW podała oficjalne i ostateczne wyniki wyborów samorządowych 2018.

W pierwszej turze wyborów samorządowych, które odbyły się 21 października wybrano 552 radnych sejmików wojewódzkich. W 9 województwach większość w sejmikach wojewódzkich zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, podczas gdy Koalicja Obywatelska - w 7.

Wyniki wyborów samorządowych - ile mandatów ma PiS, ile KO i PSL?

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 254 mandatów, Koalicja Obywatelska - 194 mandaty, Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło 70 mandatów. Oprócz tego Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali 15 mandatów, SLD Lewica Razem - 11 mandatów. Mniejszość Niemiecka zdobyła 5 mandatów, komitet "Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska" uzyskał 2 mandaty, a komitet "Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty" - 1 mandat.

Wybrano także 425 radnych dzielnic Warszawy, 6244 radnych powiatów oraz 39 524 radnych gmin. Wyborcy wybrali też 1826 wójtów, burmistrzów.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 4 listopada w 649 gminach i miastach.

Zobacz też: Powyborcza mapa Polski >>>

Wybory samorządowe 2018 - frekwencja

Frekwencja wyniosła ostatecznie 54,96 procent. Dla porównania: w wyborach samorządowych 2014 frekwencja wyniosła 47,21 proc.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński powiedział, że wszystkie protokoły z wyborów samorządowych 2018 obejmują łącznie ponad 120 tysięcy stron. Jak dodał szef PKW, sam protokół dotyczący wyborów w Warszawie liczy około 1600 stron.

Więcej o:
Komentarze (104)
PKW podała wyniki wyborów samorządowych
Zaloguj się
 • Oceniono 16 razy 14

  Szału nie ma ale bardzo dobrze, że:
  1. odnieśliśmy psychologiczne zwycięstwo w meczu Normalny Świat vs. karaczany z PiSu 293:254
  2. naród powoli zaczyna rozumieć, że jedyna droga do odsunięcia (ale nie anihilacji - jak sobie życzyła idiotka Mazurek w odniesieniu do PSLu) anty-demokratycznego pisiorstwa wiedzie przez czynny udział w wyborach

 • bonanza123

  Oceniono 14 razy 14

  Dopóki w tym kraju będzie chodziło w granicach 50% to takie ugrpowanie jak PIS ma szansę w wyborach jest to przykre ale prawdziwe.

 • kaczorbe

  Oceniono 23 razy 13

  to ma być świetna frekwencja??? świetna by była gdyby wyniosła min 90%.....a tak fani pizdzielców świętują w sejmikach.....Boże dlaczego ten naród w większości jest tak głupi .... dlaczego historia niczego nas nie nauczyła.....dlaczego skazujemy swoje potomstwo na życie w chorym kraju gdzie pełnię władzy obejmują chorzy z nienawiści ludzie którzy nie znają granic i doprowadzą ten kraj do katastrofy......może po prostu lubicie mieć pętlę na szyi i marzycie o piekle

 • Janusz RYbicki

  Oceniono 15 razy 11

  Kaczorowi nie wyszedl model Jaki w typie Duda2 takiego pożytecznego I niedouczonego idioty. Brawo warszawiacy, bo prowincja dalej nie skapowala !

 • mcguirre

  Oceniono 14 razy 8

  Świetna ? Nadal prawie połowa społeczeństwa na głęboko gdzieś co się z nim stanie. To dobitnie pokazuje jaką świadomość mają mieszkańcy Polski.

 • 5-mamuska

  Oceniono 10 razy 6

  PiS wygrał ? Wszyscy wspólnie z dziennikarzami zapominają,że "PiS" .to KOALICJA :Solidarna Polska ( Ziobro,Jaki), Polska Razem (Kurski), Gowin + PiS.
  Bez koalicjantów - Pycha i Szmal PRZEGRAŁ !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX