Beata Kempa udawała, że nie słyszy pytania o spot PiS z uchodźcami. Po czterech razach pękła

W "Kropce nad i" doszło do kłótni między prowadzącą a gościnią. Poszło o spot PiS. Beata Kempa bardzo nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy się go wstydzi. A Monika Olejnik była nieustępliwa. - Czy pani się czegoś boi? - zapytała.

Gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i" była minister ds. spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa. W pewnym momencie rozmowy dziennikarka zapytała o spot PiS z uchodźcami. Jest w nim pokazana Polska w 2020 roku, w której "napaści seksualne i agresja" ze strony imigrantów są codziennością. Wedle autorów materiału, odpowiedzialni za to są samorządowcy z PO, którzy "chcą przyjmować migrantów".

- To była hańba tej kampanii? - zapytała Olejnik, jednak Beata Kempa zignorowała pytanie. Po raz pierwszy.

Beata Kempa nie chciała odpowiedzieć na pytanie o spot PiS z uchodźcami

Po chwili Monika Olejnik zapytała o to samo. "Dlaczego zrobiliście taki antychrześcijański spot?" - padło, jednak minister znowu nie odpowiedziała. - Czy pani się czegoś boi? - zapytała w końcu Olejnik.

- Odpowiem pani na to pytanie - powiedziała w końcu Kempa, jednak znowu nie udzieliła odpowiedzi.

- Pani minister, czy wstydzi się pani tego spotu i dlatego nie chce mi pani odpowiedzieć? Co pani sądzi o tym antychrześcijańskim spocie? - zapytała znowu dziennikarka.

Proszę państwa, pani minister Beata Kempa od 10 minut nie chce mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące spotu

- powiedziała w końcu mocno zdenerwowana Olejnik, podczas gdy Kempa wychwalała działania rządu na polu pomocy humanitarnej.

- Jeżeli weźmiemy pod uwagę deklaracje urzędujących wcześniej prezydentów, którzy deklarowali, że będą przyjmowali uchodźców, nie licząc się ze zdaniem rządu i tym, że rząd musi zapewnić bezpieczeństwo Polakom, to jest nasz priorytet. Te deklaracje były skrajnie niebezpieczne - powiedziała Kempa.

- Dlatego trzeba było stworzyć taki spot, straszący ludzi? - dziennikarka była nieustępliwa.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, co się dzieje na terenie krajów, które przyjęły wielu uchodźców, ja bym bardziej powiedziała migrantów ekonomicznych. To jest tak straszne, że ja sobie nie wyobrażam, żebym ja albo moje dzieci były zagrożone czy niebezpieczne na ulicach

- stwierdziła Kempa. - Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna migracja - dodała.

"Gdyby pani widziała to, co ja..."

Dziennikarka postanowiła przypomnieć Kempie treść nagrania. - W spocie mówiono, że zaleje nas fala uchodźców, kiedy dojdzie do władzy PO. Polki będą gwałcone i będą wybuchy terrorystyczne - powiedziała Olejnik. - Może spot przyczynił się do przegranej Patryka Jakiego? - stwierdziła, jednak to minister zignorowała.

- Teraz wiem, że minister Kempa jest zadowolona z tego spotu - powiedziała zdenerwowana Monika Olejnik.

- Gdyby pani widziała na własne oczy to, co ja widziałam, gdyby pani widziała jakie są skutki terrorystów i ISIS, to by pani takich rzeczy nie mówiła - powiedziała w pewnym momencie polityk Solidarnej Polski.

Więcej o:
Komentarze (404)
Beata Kempa unikała odpowiedzi na pytanie o spot PiS z uchodźcami
Zaloguj się
 • przewalek0122

  Oceniono 131 razy 125

  i to mowi koorva z kraju, ktorego obywatele wielokrotnie korzystali z goscinnosci krajow zachodniej europy - emigracja po powstaniu listopadowym, emigracja po powstaniu styczniowym, emigracja po wygranej/przegranej II wojnie swiatowej, emigracja w stanie wojennym - co by bylo, gdyby w tch trudnych dla Polakow czasach w krajach zachodu rzadzili pisssslamisci...

 • laik404

  Oceniono 108 razy 102

  Klępa, chcesz wiedzieć, co o takich jak babolach jak ty: obłudnych, zakłamanych, liżących doopę klerowi, warcholskich, nietolerancyjnych i do tego obleśnych, myślą tak zwani normalni faceci?

  Nie, nie chcesz - uwierz mi...

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 82 razy 76

  "Byłem przybyszem i przyjęliście mnie"

  "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego".

 • libertas-1

  Oceniono 76 razy 72

  Jak można takie coś zapraszać do kropki. przecież to zero równe pawłowicz czy komuchowi piotrowiczowi.

 • wikal

  Oceniono 77 razy 71

  Kempę wyłączyłam od razu. Wyjątkowo odrażająca persona. Do tego ten kretyński slowotok.

 • smykla

  Oceniono 64 razy 64

  Dawno nie widziałem tak schizofrenicznej rozmowy. Kempa kluczyła, zmieniała temat, pozdrawiała Polaków, z tym uśmiechem jak Macierewicz przylepionym do twarzy. Bullshit na resorach. Żenująca karykatura. Obraza inteligencji. Wiem ze nie mówiła do mnie ale jestem zdegustowany.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 59 razy 55

  Beti Klempa tak zapuchła, że jej na słuch poszło. A to wszystko dla Polski robi. Biedna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX