Tusk gratuluje Trzaskowskiemu wygranej i dziękuje Gronkiewicz-Waltz za 12 lat. "Bhawo ty!"

"Bhawo Ty"- mówią Rafałowi Trzaskowskiemu Donald Tusk i Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przewodniczący Rady Europejskiej oprócz gratulacji dla zwycięzcy, przekazał też podziękowania dla dotychczasowej prezydent miasta.

"Dołączając się do gratulacji dla Rafała Trzaskowskiego, chciałbym też podziękować Hannie Gronkiewicz-Waltz za 12 lat świetnej prezydentury. #BhawoTy" - napisał na Twitterze Donald Tusk

Tusk w rozmowie z dziennikarzami już wcześniej przyznał, że jest bardzo zadowolony z wyniku wyborów "przyjaciół". - Tak zupełnie po ludzku. Rzeczywiście bardzo się ucieszyłem z wyników w Łodzi i Warszawie. Również dlatego że przyjaźnię się z wygranymi w tych wyborach od lat i mam do nich pełne zaufanie - mówił polityk.

"Oddaję Warszawę w dobre ręce"

"Bhawo Ty" to hasło kojarzone z Hanną Gronkiewicz-Waltz i jej charakterystyczną wadą wymowy. Przy poprzednich wyborach samorządowych stało się popularne przez satyryczną stronę na Facebooku "Rozmówki z Hanką". Gronkiewicz-Waltz sama używała hasła w ostatnich dniach. "Czekamy na oficjalne wyniki, ale... #BhawoTy, Rafał Trzaskowski!" - napisała.

Już po ostatecznym przeliczeniu głosów w Warszawie prezydent miasta napisała: "Gratulacje, Rafał Trzaskowski! Fenomenalny wynik. Ja swój bieg ukończyłam i oddaję Warszawę w dobre ręce :)"

Więcej o:
Komentarze (230)
Tusk gratuluje Trzaskowskiemu wygranej i dziękuje Gronkiewicz-Waltz. "Bhawo ty!"
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 45 razy 27

  Czekam teraz na porownywalny dystans do siebie u ojca narodu vel naczelnika.
  Wad u niego (nie tylko wymowy) az nadto.

 • andrzejkot79

  Oceniono 46 razy 24

  Dziękujemy Pani Prezydent za ta lata, za inwestycje, za rozwój i za normalność. Wiem, że stolica trafia teraz w godne ręce. Brawa należą się mieszkańcom za właściwy wybór. Wspaniali mieszkańcy i cudowne miasto

 • amoramo

  Oceniono 60 razy 20

  brawo, brawo dla mieszkańców Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Białegostoku, Wałbrzycha, Lublina itp.. Spróbujcie jeszcze przemówić do rozsądku okolicznym gminom, może się uda :)

 • larsek

  Oceniono 45 razy 17

  Myślę, ze za rok już naród zmądrzeje i przestanie się nabierać na te tania propagandę PIS-u! Jeździ po dragach, które nie istnieją. Zamach? Do dzisiaj nic nie dowiedli, a trudno było się przyznać, ze przez "nasza" polska niegospodarność. Kradzieże? do dzisiaj nikt nie skazany mimo 3 lat PIS-u. Koniec nabierania Polek i Polaków! Wypad do Odessy!

 • pronti75

  Oceniono 31 razy 13

  Donald to jednak gość. Najmniejsza wzmianka o nim i pisia bolszewia wraz ze swoją trolnia dostaje piany u pyska. Brawo :-)

 • mt60

  Oceniono 34 razy 12

  widać płatne "hejtehstwo" rozsiało się na forum; ..lić ich!; wracając do tematu: brawo mój Lublin i Prezydent Żuk, gratulacje dla Pana Rafała i Brawo Warszawiacy i inne wielkie polskie miasta , jednak nasz obowiązek i karta wyborcza ma moc, widzicie "drugi sorcie" i mamy siłę; szkoda tylko że lubelski teren nie przejrzał na oczy i "omamiony" różnymi plusami i dotacjami "łyknął" dobrą zmianę; Lubelszczyzna się naprawę bardzo zmieniła i trzeba nie mieć oczu by tego nie zauważyć. Kłamstwa i obiecanki słynnego kłamczuszka znalazły podatny grunt, i ktoś napisał że nareszcie skończy się folwark w Zarządzie województwa, ale zacznie się dwór królewski, a w pisie lubelskim ławka króciutka i dobrze nie wróży. No cóż powiaty i gminy nienasycone chcą "plusów"; może je dostaniecie tylko oddacie to suwerenie w podwyżkach które w takim rozdawnictwie są nieunknione, nie trzeba być ekonomistą tylko myśleć jak o swoim domu, żyjesz ponad stan poniesiesz konsekwencje i to wszyscy; roszczenia suwerena to teraz podstawa i dobrze to nie wróży; Ale brawo my drugi sort i nasi Prezydenci dużych miast, rozsądek zwyciężył i nasza wolność

 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 12

  Kryśka pewnie ma następny zawał.

 • searam

  Oceniono 17 razy 11

  Tak jak Lech Walesa wyprowadzil sowiecka armie z Polski, Aleksander Kwasniewski wprowadzil Polske do Uni Europejskiej.. tak Donald Tusk bedzie naszym Prezydentem.

 • plutoniczna

  Oceniono 15 razy 9

  ważne:
  „Jeśli ktoś nie zamierza już przestrzegać wyroków Trybunału Sprawiedliwości, wpisuje się w proces podobny do Brexitu, czyli w proces wyjścia [z Unii Europejskiej]” - powiedział w Luksemburgu Prezes Trybunału Sprawiedliwości, Koen Lenaerts. I ma rację.

  Nareszcie ktoś PiS wycelował centralnie między oczy. Teraz już albo się cofną albo polexit.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX