Tusk gratuluje Trzaskowskiemu wygranej i dziękuje Gronkiewicz-Waltz za 12 lat. "Bhawo ty!"

"Bhawo Ty"- mówią Rafałowi Trzaskowskiemu Donald Tusk i Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przewodniczący Rady Europejskiej oprócz gratulacji dla zwycięzcy, przekazał też podziękowania dla dotychczasowej prezydent miasta.

"Dołączając się do gratulacji dla Rafała Trzaskowskiego, chciałbym też podziękować Hannie Gronkiewicz-Waltz za 12 lat świetnej prezydentury. #BhawoTy" - napisał na Twitterze Donald Tusk

Tusk w rozmowie z dziennikarzami już wcześniej przyznał, że jest bardzo zadowolony z wyniku wyborów "przyjaciół". - Tak zupełnie po ludzku. Rzeczywiście bardzo się ucieszyłem z wyników w Łodzi i Warszawie. Również dlatego że przyjaźnię się z wygranymi w tych wyborach od lat i mam do nich pełne zaufanie - mówił polityk.

"Oddaję Warszawę w dobre ręce"

"Bhawo Ty" to hasło kojarzone z Hanną Gronkiewicz-Waltz i jej charakterystyczną wadą wymowy. Przy poprzednich wyborach samorządowych stało się popularne przez satyryczną stronę na Facebooku "Rozmówki z Hanką". Gronkiewicz-Waltz sama używała hasła w ostatnich dniach. "Czekamy na oficjalne wyniki, ale... #BhawoTy, Rafał Trzaskowski!" - napisała.

Już po ostatecznym przeliczeniu głosów w Warszawie prezydent miasta napisała: "Gratulacje, Rafał Trzaskowski! Fenomenalny wynik. Ja swój bieg ukończyłam i oddaję Warszawę w dobre ręce :)"

Więcej o: