Jaki rozważa odejście z komisji reprywatyzacyjnej. "Robili politykę na biednych, a teraz won"

- Myślę o nowej formule mojego funkcjonowania w polityce - mówi Patryk Jaki po przegranych wyborach samorządowych w Warszawie w rozmowie z "Wirtualną Polską". Jaki nie wyklucza też, że zrezygnuje z szefostwa w komisji weryfikacyjnej zajmującej się aferą reprywatyzacyjną, bo "nie chce nikogo uszczęśliwiać na siłę".

Patryk Jaki po przegranej w wyborach samorządowych w Warszawie udzielił wywiadu "Wirtualnej Polsce". Powiedział, że będzie dla siebie szukać nowych wyzwań w polityce, a na razie zamierza wyjechać na urlop i odpocząć.

Patryk Jaki po przegranej. Koniec prac komisji reprywatyzacyjnej?

Jaki przyznał, że mimo przegranej udało mu się poprawić wynik Andrzeja Dudy w Warszawie, a także wynik Jacka Sasina z pierwszej i drugiej tury wyborów sprzed czterech lat. Dodajmy, że jest tu pewna nieścisłość. Jaki otrzymał około 255 tysięcy głosów, a Duda w pierwsze turze 225, ale w drugiej już ponad 370 tysięcy. Otrzymał natomiast kilkanaście tysięcy głosów więcej od Sasina z drugiej tury.

- Mój wynik jest najlepszy dla PiS od lat w stolicy. Rekordowy. Jeśli miałbym powiedzieć, że mógłbym zrobić coś więcej, to po prostu bym skłamał. Całą kampanię prowadziłem w granicach fizycznej wytrzymałości - mówił w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Opuści komisję weryfikacyjną?

Jaki rozważa rezygnację z szefostwa komisji weryfikacyjnej zajmującej się aferą reprywatyzacyjną, której przewodził od roku. Ma też napisać raport, który będzie podsumowywał jej prace. 

- Nie wykluczam, że zrezygnuję z jej szefostwa. (...) Dorobek komisji jest ogromny, ostatnie miesiące spędziłem śpiąc w swoim gabinecie, siedząc nad tonami dokumentów, ale nie chcę nikogo uszczęśliwiać na siłę - mówił.

Spadek zapału do rozliczania afery reprywatyzacyjnej Patryka Jakiego skomentował na Twitterze Patryk Słowik, dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej". "Ależ to jest świństwo ze strony Jakiego i PiS. Robili sobie na biednych ludziach politykę, a teraz won" - napisał.

Wpis Słowika skomentował członek komisji Sebastian Kaleta. "Jest to nieprawda i nadinterpretacja. W ostatnich tygodniach padało wiele pytań na temat losów Komisji, a te mają się całkiem dobrze. Przygotowujemy się do przesłuchań najgłośniejszych uczestników afery i być może pewnego przemodelowania prac (wszak członek KW będzie wiceprezydentem)" - napisał, przypominając, że członkiem komisji jest Paweł Rabiej. Nie odniósł się natomiast do kwestii dalszego przewodniczenia Jakiego.

Plany na Jakiego: NiK i Parlament Europejski

Wirtualna Polska podaje, że w Prawie i Sprawiedliwości są obecnie rozważane różne scenariusze dotyczące kariery politycznej Jakiego. Wśród pomysłów mają być praca w ministerstwie, a także prezesura w Najwyższej Izbie Kontroli. Portal Do Rzeczy informował też o możliwym starcie Jakiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Słyszałem o tych pogłoskach i nie zaprzeczam, że również taka koncepcja jest rozważana. Myślę o nowej formule mojego funkcjonowania w polityce - skomentował pogłoski Jaki w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Jak dodał, na razie zamierza odpocząć i wciąż skupiać się na pracy w ministerstwie sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (301)
Wyniki wyborów. Patryk Jaki rozważa odejście z komisji reprywatyzacyjnej
Zaloguj się
 • tinley

  Oceniono 84 razy 74

  Czyli komisja miala byc dla tych ludzi trampoliną w wyborach prezydenckich. Przesłodkie. Teraz czekac tylko jak sądy i trybunały zaczna zwracać te kamienice znów wyłudzaczom i to z odsetkami bo przecież to wszystko, te całe rekwizycje to na głowie stały - jak za Lenina trojka wydawała wyrok, konfiskata, tylko kulki w łeb brak. amatorszczyzna w koszmarnym wydaniu.
  Kto bedzie winny? Oczywiście sędzia. Sędzia który działa w oparciu o przepisy wydawane przez takich bylejakich, kanapowych napojlonów z Żoliborza i Świroantków od parówek. Niestety sędziowie nie moga robić konferencji i nie mają Ku...zji na zawołanie która wyłożyłaby ciemnemu ludowi kto jest winien tego burdelu.

 • jackanapes

  Oceniono 63 razy 45

  Jesień coraz chłodniejsza. Tabory szukają wygodnego miejsca na zimowanie.
  Rozważ powrót do rodzimej formuły, Patyś.

 • wujekdolf

  Oceniono 44 razy 34

  a co mówił na początku "dobrej zmiany" ćwok jeden? kiedy ustawa reprywatyzacyjna?

 • 1utek

  Oceniono 38 razy 30

  "Portal Do Rzeczy informował też o możliwym starcie Jakiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego"
  Wyborco pamiętaj! Do Europarlamentu NIE powinni trafić przeciwnicy pomyślnego rozwoju UE. Tacy ludzie, którzy jednego co pragną to dobrze zarobić kosztem europejskiego podatnika w tym Polaków..

 • jurek4491

  Oceniono 38 razy 28

  Został ROZWALONY przez Warszawiaków to komisja nie jest już potrzebna , komisja to była zmyłka pod wybory .

 • antonikarcz

  Oceniono 33 razy 27

  Jaki prezesem NIK?
  Istna hakatomba.

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 25

  Jaki się zużył.
  a może dotarło do niego że jest jeszcze inna Polska niż ta której dotychczas słuzył?
  Że oprócz Polski zacofanej, zasciankowej, ksenofobicznej jest jeszcze Polska nowoczesna, otwarta , tolerancyjna?
  Ciekawe jakie ma przemyslenia. Poznamy to po jego stosunku do kaczej zgrai.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX