Wybory samorządowe 2018. Rafał Trzaskowski wskazał wiceprezydenta

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Rafał Trzaskowski, który będzie kolejnym prezydentem Warszawy, wskazał swojego zastępcę. To Paweł Rabiej, który jeszcze w zeszłym roku zarzekał się, że nie poprze kandydata KO.

Rafał Trzaskowski, przyszły prezydent stolicy, w środę na briefingu prasowym oficjalnie potwierdził, że Paweł Rabiej z Nowoczesnej będzie wiceprezydentem. Już wcześniej zapowiadał, że w przypadku wygranej to ten polityk zostanie jego zastępcą.

W zeszłym roku nie było to jednak pewne. - Nie wycofam swojej kandydatury i nie poprę Rafała Trzaskowskiego - zapowiadał wtedy Rabiej. Wówczas był wskazywany jako kandydat Nowoczesnej na prezydenta stolicy.

Wybory samorządowe Warszawa. Rafał Trzaskowski podziękował warszawiakom

W środę Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki wyborów w Warszawie. Okazało się, że sondaże dawały Trzaskowskiemu mniej niż ostatecznie uzyskał. Kandydat Koalicji Obywatelskiej dostał 56,67 proc. (505 187) głosów, co pozwoliło mu wygrać wybory już w pierwszej turze.

Patryk Jaki mógł liczyć na poparcie dwa razy mniejszej liczby wyborców. Jego wynik to 28,53 proc. (254 324 głosy).

Wybory samorządowe 2018. Kim jest Paweł Rabiej?

Trzaskowski w środę podziękował mieszkańcom stolicy za głosy, które na niego oddali. - Chcę być prezydentem wszystkich warszawiaków, chciałbym poświęcić się dla wszystkich dzielnic - mówił na briefingu. Zapewnił też, że dotrzyma swoich obietnic wyborczych.

Paweł Rabiej w 1993 r. pomagał w kampanii wyborczej ówczesnej partii Jarosława Kaczyńskiego, Porozumienia Centrum. Później zajął się dziennikarstwem. W 2015 r. wrócił do polityki. Jest jednym z założycieli Nowoczesnej, był też rzecznikiem partii.

Borys Budka w porannej rozmowie Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (81)
Wybory samorządowe 2018. Rafał Trzaskowski wskazał wiceprezydenta
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 44 razy 32

  jak widać na forum najbardziej wyborami w stolicy rozczarowane są Edki z Podkarpacia - tak bardzo by chcieli żeby Warszawa wyglądała jak Pierdziszewo Dolne w powiecie rzeszowskim... a tu takie rozczarowanie pozostanie miastem Europejskim, tolerancyjnym, nowoczesnym a na dodatek bogatym... no jak żyć?

 • nieotake

  Oceniono 35 razy 27

  Cyganek-kameleonek w Wawie nawet do 30% nie doskoczył?
  Stolico - wielki szacun!
  Sasin w dudę pis’dzielcom i won swołocz za Don!

 • kichchi

  Oceniono 24 razy 24

  kościółkowe meduzy żyjące w rzeczywistości kazań proboszcza, tvpis i mediów aferalnej pisowskiej spółki srebrna gazeta polska i inne złogi wierzyły że ten pisowski nieuk jaki ma jakiekolwiek szanse

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 35 razy 21

  PiSiorki - przejebaIiście max - stąd kwik? :) Kwiczcie, kwiczcie :)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 26 razy 20

  cieszy że mimo całej tej ogromnej kasy wpompowanej w kampanie Jakiego, codziennej propagandy w pisich mediach dla żartu nazywanych publicznymi i zwożenia "warszawiaków" z Koziej Wólki, partia Kaczyńskiego aż tak dostała po dudzie w stolicy. I to w wyborach na prezydenta jak i w glosowaniu w dzielnicach... jeszcze tylko KO dogada się z PSL i cale województwo pokaże Kaczyńskiemu środkowy palec

 • skuba2

  Oceniono 21 razy 17

  Ratunku! Przecież takie żarówki mozna kyupić w każdym sklepie! Duduś łże jak Morawieckie!

 • szabepio

  Oceniono 16 razy 14

  Trzaskowski jest czlowiekiem zgody i budowania. Sraki, podobnie jak caly pierd****ty pis potrafią tylko niszczyc skłócać i obrazac a takze klamać : pinokio i baba z brzeszcz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX