Donald Tusk: Jeden wynik tych wyborów jest dla mnie oczywisty

Wyniki wyborów skomentował szef Rady Europejskiej. - Jeden wynik jest dla mnie oczywisty. Wybory pokazały, że nikt nie ma władzy, która upoważniałaby go do naruszania czy łamania zasad - mówił Donald Tusk dziennikarzom.

Wyniki wyborów samorządowych 2018 skomentował Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej. - Kto wygrał wybory, to pytanie do PKW oczywiście. Jeden wynik tych wyborów jest dla mnie oczywisty. Rządzący dzisiaj w Polsce nie powinni podejmować decyzji, tak jakby mieli 100 lub 90 proc. - zaznaczył.

W rozmowie z dziennikarzami, jak cytuje 300polityka.pl, podkreślał, że "szczególnie  kiedy rozpoczęła się rozprawa z polskim sądownictwem, rządzący powoływali się na wolę suwerena, czyli ogółu wyborców. Kiedy omijali lub lekceważyli Konstytucję też sprawiali wrażeni przekonanych, że mają 100 proc. poparcia dla tych działań".

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Donald Tusk zadowolony

Te wybory pokazały jedno. Że Polacy, co zupełnie zrozumiałe w demokracji, są podzieleni w swoich opiniach. Że nikt nie ma takiej władzy w Polsce, która upoważniałaby go do naruszania czy łamania zasad i reguł przyjętych kiedyś przez większość Polaków

- mówił były premier.

Tusk dodał, że jest bardzo zadowolony z wyniku wyborów "przyjaciół". - Tak zupełnie po ludzku. Rzeczywiście bardzo się ucieszyłem z wyników w Łodzi i Warszawie. Również dlatego że przyjaźnię się z wygranymi w tych wyborach od lat i mam do nich pełne zaufanie - dodał polityk.

Budka o słowach Dudy ws. żarówek: nie tęsknię za PRL-em

Więcej o: