Wyniki wyborów. Kiedy oficjalne dane? PKW: Trzeba będzie poczekać do 15, 16, a nawet 17.

W środę o godz. 15 odbędzie się konferencja Państwowej Komisji Wyborczej, planowana wcześniej na godz. 12. Możliwe, że wtedy poznamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych z terenu całego kraju. A może poznamy je później.

Konferencja Państwowej Komisji Wyborczej, początkowo zaplanowana na godz. 12 odbędzie się o godz. 15. Czy już wtedy poznamy oficjalne wyniki wyborów?

We wtorek PKW informowała, że komisja poda wyniki, kiedy tylko będzie mogła, nawet w nocy. Choć Wojciech Hermeliński nie był w stanie wskazać, kiedy dokładnie PKW poda wyniki, powiedział: Operujemy raczej godzinami niż dniami.

Cytowany przez Polską Agencję Prasową Hermeliński przekazał, że prawdopodobnym jest, że na podanie końcowych wyników wyborów trzeba będzie poczekać do godzin 15, 16, a nawet 17.

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Kiedy je poznamy?

- Liczyliśmy pierwotnie, przed styczniowymi zmianami Kodeksu wyborczego, że być może uda się nam już w poniedziałek po południu, wieczorem podać wyniki. To raczej można wykluczyć. Wtorek, środa... Nie chce mówić, że czwartek, bo to może za daleko bym poszedł, ale uprzedzamy, że to jednak trochę potrwa. Im będzie szybciej, tym większa niespodzianka -  mówił wcześniej przewodniczący PKW w "Wiadomościach".

Borys Budka w porannej rozmowie Gazeta.pl

Więcej o: