Borys Budka dla Gazeta.pl: Prezydent swoimi wypowiedziami udowadnia, że urząd go przerasta

- Niewykonanie decyzji TSUE oznaczałoby wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej - stwierdził w porannej rozmowie w Gazeta.pl poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka.

Gościem porannej rozmowy Łukasza Kijka w Gazeta.pl był poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka. Skomentował m.in. słowa Andrzeja Dudy, który krytykował Unię Europejską za to, że zakazuje sprzedaży zwykłych żarówek.

- Im więcej prezydent mówi za granicą, tym bardziej udowadnia, że urząd go przerasta - ocenił Borys Budka w porannej rozmowie w Gazeta.pl.

Borys Budka o 12 listopada: To kolejny populizm

Borys Budka poinformował również, że wstrzymał się od głosu podczas głosowania nad dniem wolnym od pracy 12 listopada. - To jest kolejny populizm. Nie poparliśmy tego rozwiązania: mówimy jasno, to nie o to chodzi, żeby robić taki cyrk, chodzi o to, żeby być wspólnotą - ocenił. Według Budki "to pomysł chybiony".

Jeśli nie widzisz wideo, kliknij tutaj.

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Więcej o: