Andrzej Duda o wolności mediów. "Gdyby doszło do gwałtu, natychmiast by o tym informowały"

Andrzej Duda podczas Forum Polsko-Niemieckiego został zapytany o sytuację w polskich mediach. Prezydent stwierdził, że "media nie muszą informować o wszystkim", pozwolił sobie również na nawiązanie do mediów w Niemczech.

Podczas debaty na Forum Polsko-Niemieckim w Berlinie Andrzej Duda został zapytany o to, dlaczego Program III Polskiego Radia nie poinformował o decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przypomnijmy: kilka dni temu TSUE nakazał zawiesić ustawę o Sądzie Najwyższym

- O wielu rzeczach można nie usłyszeć w mediach, w Polsce, zarówno jak i w innych krajach. O różnych kryzysach wewnątrzpolitycznych można w ogóle nie usłyszeć w mediach, chociaż trwają one od dawna - odpowiedział Andrzej Duda.

Stwierdził, że "to nie jest powiedziane, że media muszą informować o wszystkim". - Mnie jest trudno się do tego odnieść, bo po pierwsze ja akurat nie słuchałem radia w tym momencie, a po drugie, proszę wybaczyć, ale ja nie wpływam na media w Polsce - dodał prezydent.

Andrzej Duda: Polskie media informowałyby o gwałcie

- W Polsce jest tak, że gdyby jakaś kobieta, czy kobiety zostały zgwałcone, to na pewno media poinformowałyby o tym natychmiast, wskazując szczegóły, które tylko byłyby do zdobycia, więc media w Polsce są wolne - podkreślił Andrzej Duda.

Mówiąc o gwałcie, prezydent najprawdopodobniej nawiązał do wydarzeń z nocy sylwestrowej 2015 roku w Kolonii. Wówczas grupa mężczyzn, w tym imigranci z Afryki Północnej, molestowała seksualnie kobiety w pobliżu dworca głównego i katedry. Ponad 120 ofiar napastowania złożyło zawiadomienie. Niektóre z niemieckich mediów przez kilka dni po sylwestrowej nocy nie informowały o zajściach w Kolonii.

W listopadzie 2016 r. media informowały o sześciu wyrokach skazujących, większość z nich zawieszeniu. Niektóre postępowania były zawieszone ze względu na brak możliwości wykrycia sprawców.

Duda w USA. Były słowa o przyjaźni, ale Trump nie zapomniał o pieniądzach. 'Polska będzie płacić miliardy'

Więcej o:
Komentarze (115)
Andrzej Duda o wolności mediów. "Gdyby doszło do gwałtu, natychmiast by o tym informowały"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 42

  Te Edison, gdyby tak liczyć na to co wasz śmierdzący telewizor puści to bym nie wiedziała nawet, która jest godzina.

 • przewalek0122

  Oceniono 36 razy 34

  Czy tego pana mozna by bylo objac jakims zakazem opuszczania kraju? Chyba wystapie o usuniecie mnie z listy absolwentow UJ.... wstyd, kurde, wstyd :(

 • antropoid

  Oceniono 33 razy 31

  WYSTARCZY jawny gwałt na mediach państwowych, jakiego dokonaliście, pajacu.

 • szczotka_do_lamp

  Oceniono 23 razy 21

  ależ wał

 • precz_z_komunia

  Oceniono 19 razy 19

  Kacapie Dupa ty jesteś gwałcicielem Polskiej Konstytucji!

 • remo29

  Oceniono 18 razy 18

  A opowiadał ten nasz Adrianek-śmieszek, jak rządowa TVP retuszowała na wizji serduszka WOŚP, największej akcji charytatywnej w Europie?

 • miro26.56

  Oceniono 19 razy 17

  jaki prezydent ,tacy jego wyborcy.!!!!Żałosna pisowska kreatura.!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX