Komentarze (941)
Wyniki wyborów do sejmików. PiS wygrywa w 9 województwach, KO w 7
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • koment7

  Oceniono 18 razy 12

  Nie jestem złośliwy, ale życzę tym województwom, gdzie wygrał PIS aby teraz nastawiali wam tyle pomników smoleńskich, że będziecie mieli ciężko do toalety dojść.

 • desperato

  Oceniono 15 razy 11

  PYTANIE: czy wygrana w 9 wojew. posiadając aparat TVP-PIS, Radio-PIS, szastanie kasą
  w mld. zł (500+ to tylko 25 mld. zł rocznie) jest sukcesem? WĄTPIĘ !!!

 • sunzi15

  Oceniono 18 razy 10

  Wydaje sie, ze suveren sie obudzil
  i wychodzi z oparow kadzidel.
  Bogu niech beda dzieki..

 • astratofik

  Oceniono 12 razy 10

  Jako Ślązak wstyd mi wyborów mieszkańców Śląska. 30% mieszkańców to ludzie którzy przyjechali na Śląsk za praca głównie z Polski wschodniej i zostali teraz mamy tego pokłosie.

 • agnrodis

  Oceniono 15 razy 9

  Piss przerznal wybory z kretesem, biorac pod uwage agresywne poparcie kosciola na prawincji (NIELEGALNE!!!) i ilosc srodkow na kampanie wyborcza prowadzona przez TVP (tez NIELEGALNIE!!!!), srodkow skradzionych z naszych wspolnych podatkow!!! Biorac to wszytko pod uwage i to, ze beda rzadzic tylko w 6ciu wschodnich wojewodztwach na 16, to na prawde cienko....

 • teresa.b

  Oceniono 11 razy 9

  Tak długo po rozbiorach a Polska B stale ma mentalność jak pod zaborem ruskim.

 • dr_dundersztyc

  Oceniono 17 razy 9

  Pomorskie. Bastion polskiej wolności. To tam się rozpoczął upadek komunizmu i tam się rozpocznie upadek pisowskiego reżimu. Czapki z głów dla mieszkańców tego województwa.

 • zbych21

  Oceniono 9 razy 9

  Gratuluję PiS wspaniałego zwycięstwa. Cieszę, że jesteście z niego zadowoleni. I słusznie, bo w przyszłości większego mieć nie będziecie.

 • desperato

  Oceniono 11 razy 9

  PIS i "mała-polska" …. i wszystko jasne. "małe" CENTUSIE.

 • marywil2012

  Oceniono 9 razy 9

  myślałem, że pis osiągnię lepszy wynik. Tyle propagandy i kasy, która idzie z budżetu na finansowanie folwarku pisowskiego kazałalby szukać jakichś super przełożeń na wyniki. Kluczem do sukcesu w tych kilku wojedzówdztwach, gdzie pis rządzić będzie, jak zwykle okazała się bierność. Tam gdzie mniej poszło głosować uzbierały się te procenty, które w przeliczeniach dawały większość. Tam gdzie poszłow więcej wyborców - a więc były one bardzo reprezentatywny głosowano przeciwko pisowi. Suweren jak śpi - to budzi się potwór pisowski. Tam gdzie jest aktywny odrzuca bandę pisowską. Ale najwyraźniej Polacy chcą jeszcze się połudzić, że pis im poprawi poziom życia i że chaosem prawnym i bandyckim działaniem wyrówno porachunki z jakimiś rzekomymi elitami...gdy się zorientują, że jedyną "elitą" jest establishment pisowski, będzie to katastrofą. Kwestia czasu. PiS nie ma kompetentnych ludzi i rządzi anarchią więc to się odbije na prawach zwykłych obywateli.

 • ukos

  Oceniono 10 razy 8

  Z powodu idiotycznej ordynacji PiS zdobył większość w sejmikach także niektórych takich województw, w których pozostali zasiadający w sejmiku zdobyli łącznie większą od niego liczbę głosów. To jest chore.

 • didej007

  Oceniono 12 razy 8

  Mieszkańcy Pomorskiego - dziękujemy i gratulujemy!

 • zraluk7

  Oceniono 8 razy 8

  Mieszkam w najlepszym województwie - pomorskim ;-)

 • fromG y

  Oceniono 14 razy 8

  Globalnie, PiS 33%, KO PSL 40%, między bajki więc należy włożyć narrację PiS, o wielkim poparciu społecznym, konsekwencje np. brak legitymacji do zmian natury ustrojowej. Z tego punktu widzenia PiS poniósł totalną klęskę, od tej nie ma prawa powoływać się na wolę większości. Nigdy nie miał takiego prawa, ale to widać dla części kwestia nieistotna, dlatego należy o tym przypominać.

 • kotletxxl

  Oceniono 9 razy 7

  Mapa zaborów odciśnięta do dziś, a we Wrocku powojenny napływ ze Lwowa.

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 7

  Nie mam nic przeciwko religii, jezeli ktos chce wierzyc i mu z tym dobrze. Ale nie pozwole, zeby kler lamal prawo i wtracal sie do polityki!!! Co ma Rydzyk do nominacji generalskich, za ktorych brak opierniczal Prezyenta Polski na antenie Trwam (w nienawisci do Polski, chyba?). I to jest normalne dla chlopstwa ze wschodniej Polski???? To, ze kler to kryminalisci, ktorzy z chciwosci chca kierowac polityka i sprzedac Polske dla wlasnych korzysci, to dla nich jest w porzadku??!!!! Im sie kiedys oczy otworza i dadza taki łomot Rydzykowi i calej pro-rosyjskiej reszcie z PiSu, ze az sie zakurzy!!!!!!

 • mt60

  Oceniono 7 razy 7

  lubelskie wstyd - teren się nasłuchał jak mu wszystko dadzą, tylko nie liczy ile za to zapłaci; poczekajcie teraz na podwyżki po wyborach; ale roszczeniowość Polski gminnej i powiatowej jest ogromna i złapali się na lep; jeszcze wam te różne daniny i dotacje wyjdą bokiem ;a teraz zobaczycie sprint na stołki u marszałka i w starostwach; Lublin już zmądrzał i całe szczęście! jednak ten nasz wschód - bez zdroworozsądkowego chłopskiego myślenia ;

 • keram9

  Oceniono 19 razy 7

  Mapa pokrywa sie prawie z mapa zaborow. Ruski i Austriacki na pis a tylko dobry Pruski .
  I po co bylo wyrywac sie na niepodleglosc?
  komu to przeszkadzalo?

 • czechy11

  Oceniono 13 razy 7

  Gdyby SLD głupio nie wyłamała się z koalicji wyborczej w łódzkiem, PiSiory wylany do księżyca. SLD czy nauczycie się wreszcie ze czasami trzeba razem?

 • dyspozytor1-net

  Oceniono 13 razy 7

  Anna.Jestem z Warmii i Mazur , rejonu byłych PGRów, biednego regionu , a jednak ludzie nie dali kupić się Pisowi, kolejny raz nie dali. Brawo Warmia i Mazury.

 • stachud

  Oceniono 9 razy 7

  PIS wygrał w małych pipidówach po tam mieszka ciemnota słuchająca "ksiendza" proboszcza i wierząca w każdą propagandę serwowaną w TVPIS przez Kurskiego.

 • tomki_boy

  Oceniono 7 razy 7

  Wynik wyborów a maska Adriana Klarenbacha, naczelnej tuby tvpisiorskiej propagandy i demagogii, ocena i interpretacja: Otóż wczoraj Arian był wyraźnie wkoowiony, miał podpuchnięte oczodoły i głośno opierdylał zaproszonych gości, również panie. Dziś porykiwał rubasznym śmiechem, przybijał piątki zaprzyjaźnionym gostkom z faszystowskich gadzinówek i trzepotał powiekami. Mimo wszystko uważam, że jest w błędzie i mylnie interpretuje tendencje...

 • krzy12345

  Oceniono 7 razy 7

  Jestem z m. Łodzi i wstyd mi za Łódzkie, fatalnie to wygląda na mapce. Gdyby łódzkie było w rozmiarze z ery 49 województw to byłoby całe pomarańczowe :)

 • student7777

  Oceniono 11 razy 7

  A ja przepraszam za Podkarpacie, aczkolwiek jedynym pocieszeniem jest to że w większości miast prezydentami zostali "przedstawiciele innych opcji niż pisiory :)

 • t0tylk0ja

  Oceniono 7 razy 7

  Zadziwia mnie Warmia i Mazury. Jedno z najbiedniejszych województw wzorem wschodniej ściany nie idzie i PiS ciągle tam nie rządzi. Wygrywa z reguły PO i PSL. I to nie tylko w wyborach do sejmików. W wyborach w wielu miastach i gminach wygrywają bezpartyjni. PiS nie potrafi się tam przebić...

 • norman67

  Oceniono 7 razy 7

  Przez jakiego PIs przeje..ł mazowieckie. Precz z kaczyzmem!

 • e-mucha.info

  Oceniono 9 razy 7

  Wg polityków 'PiS' w miastach wygrali 'Złodzieje'.
  Przepraszam, ale trzy lata temu PiS obiecywał, że złodzieje będą siedzieć!
  Skoro nie siedzą to rządzą :D

 • Multicolouredsoul

  Oceniono 7 razy 7

  Mało to polskie by tak ŚWIADOMI POLACY głosowali.. Albo młodsi mniej mądrzy, albo w domu siedzą, nie głosują, albo szczęśliwi, że 500+ zgarnęli i sami swoim potomkom POLSKĘ NISZCZĄ... Tak czy siak..straszne...OPRZYTOMNIEJCIE wschodnie rejony..

 • Benedykt Nieznany

  Oceniono 9 razy 7

  Głupawy naród, któremu nie są potrzebne prawa obywatelskie, demokracja tylko cieszy sie jak go ksiądz pochwali.

 • inder

  Oceniono 11 razy 7

  Czyli nie licząc Dolnego Śląska - poparcie dla PiS tam gdzie był zabór rosyjski, gdzie tresowano ludność w miłowaniu batiuszki cara oraz tam, gdzie była rabacja Szeli.

 • michalstr3

  Oceniono 12 razy 6

  Korea północna i południowa, Niemcy wschodnie i zachodnie. Czegoś wam to nie podpowiada? Może niech zostaną na tym wschodzie. Ja chce być w Polsce zachodniej. W Polsce europejskiej, nie azjatyckiej. Jak chcą to niech wychodzą z Unii Europejskiej, rozdają wyborcom co tylko się da. Chociaż na wschodzie już nie muszą. Widać że jednak wschodnia Polska jakoś się przykleiła do mentalności republik po radzieckich. Podobno Białoruś i Kazachstan kręcą niezłe lody z Rosją, idźcie tą drogą dalej. Macie już własną tv, która odpowiada wschodnim standardom:) PROKURATORA GENERALNEGO, ZAWISŁE SĄDY. Wszystkie asy w rękawie.

 • sunzi15

  Oceniono 12 razy 6

  Cala moc Kosciola, ktory nakazal teraz swojej trzodzie
  glosowanie na PiS, dala jedynie zwiekszenie o ponoc 7 % glosow.

  To poczatek konca zarowno Kosciola jak i PiS.
  Lod pod kato-nazistowska mafia zaczyna trzeszczec.
  Jeszcze troche podgrzeja atmosfere i pojda na dno.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 8 razy 6

  Mimo wszystko wynik dla cywilizowanej Polski nie taki zly,a w koalicjie PSL nie wejdzie bo ma to o czym Towarzysze,zapomnieli......HONOR

 • grajag

  Oceniono 12 razy 6

  Skąd u nas tylu pisiorów? Nie wirzę!!!!chyba podkarackie matoły tu przyjechały.

 • teresa.b

  Oceniono 6 razy 6

  W stosunku do wysokości środków finansowych jakie zostały poniesione przez rząd polski a nie z pieniędzy partii PIS na kampanię wyborczą to i tak wynik jest marny. Poszły miliony złotych z moich i waszych podatków.

 • czechy11

  Oceniono 10 razy 6

  Łódzkie tylko 100 głosów zabrakło kandydatowi PSL do otrzymania 5 mandatu. Będzie protest wyborczy bo wiadomo, ze były liczone głosy na jego niekorzyść. Tutaj wynik jeszcze Mize ulec zmianie.

 • jakuz3

  Oceniono 6 razy 6

  Wstyd dla Województwa Łódzkiego. Kiedyś walczylo z caratem, a dziś go popiera. Czy z perspektywy wsi nie widać jak bardzo dzisiejszy polski parlament przypomina rosyjską dumę?

 • haslotrzy

  Oceniono 10 razy 6

  Warszawiacy, NIE JEŹDZIMY do Zakopanego!!! Niech propisowscy górale sami zjedzą wszystkie oscypki...

 • pt.nut

  Oceniono 6 razy 6

  Czyli piss “wygrywa” 6:10, bo o koalicji z kimkolwiek moga sobie tylko pomarzyc. Qrestwo polityczne tym razem nie zadziala.

 • sunzi15

  Oceniono 10 razy 6

  Oglupianie i nakazy koscielne nie przyniosly spodziewanych rezultatow.

  Nie ma to jak wziac sobie samemu tyle wladzy ile sie chce.
  Okazuje sie, ze w tym ma PiS o wiele wieksza wprawe,
  choc, sedziowie, jeszcze nie spacyfikowana opozycja i UNIA,
  rzucaja mu klody pod nogi.

  Beda intensywnie podciagac front ZAMACHU STANU
  z uzyciem przemocy calego opanowanego aparatu panstwowego.

  To daje 100 % wladzy bez ogladania sie na kaprysy wyborcow.

  Siegaja po sprawdzone wzorce, zarowno z Rosji jak nazistowskich Niemiec,
  gdzie nieliczna mniejszosc pozbawionych skrupulow barbarzyncow,
  za pomoca manipulacji, klamstw, oszustw, przemocy, represji i terroru
  zapanowala nad wiekszoscia.

  Nalezy zachowac czujnosc i nasilic obrone
  przed kato-nazistowskim ZAMACHEM STANU !!!

 • aronia0

  Oceniono 6 razy 6

  Wychodzi z tego, ze PIS zdobedzie tylko 5-6 sejmikow i zadne duze (a nawet srednie miasta). Totalna porazka. Dobra prognoza przez przyszlorocznymi wyborami.

 • art4tiger

  Oceniono 8 razy 6

  Wczoraj Sejm mocno dokręcił fiskalną srubę. Podwyższone podatki (przepraszam nowe daniny) w nocnych głosowaniach zaledwie jeden dzień po wyborach a nikt o tym nie pisze. Spicie ludzie czy co ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX