Wyniki wybor闚. PiS przegra這 w mateczniku Szyd這. Kandydat na burmistrza zaj掖 ostatnie miejsce

Kandydat PiS na burmistrza Brzeszcz zaj掖 ostatnie miejsce w wyborach samorz康owych 2018. KW PiS nie wygra這 te w wyborach do rady miasta. W Brzeszczach pierwsze polityczne szlify zdobywa豉 by豉 premier Beata Szyd這. Tutaj te przez siedem lat pe軟i豉 funkcj burmistrza.

Wyniki wybor闚 samorządowych w Brzeszczach (woj. ma這polskie) nie ucieszą partii rządzącej. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, PiS przegrało tam w wyborach do rady miasta, a jego kandydat na burmistrza był ostatni.

Klęska może być tym dotkliwsza, że Brzeszcze są matecznikiem byłej premier Beaty Szydło. Była tu ona dyrektorem domu kultury, w latach 1998-2005 - burmistrzem, a także wiceszefem gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wybory samorządowe Brzeszcze. Będzie druga tura w mateczniku Beaty Szydło

Z list PiS na fotel burmistrza startował Bartosz Uroda. Jednak z wynikiem 15,54 proc. zajął ostatnie miejsce na czterech kandydatów. Na trzecim miejscu (niecałe 17 proc. poparcia) uplasowała się dotychczasowa burmistrz Cecylia Ślusarczyk. Zdobyła za to mandat radnej.

O urząd burmistrza miasta powalczą Radosław Szot (KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze, 34,56 proc. głosów) i Robert Adamczyk (KWW "Razem dla Gminy Brzeszcze", 32,94 proc.).

Wybory samorządowe 2018. PiS na drugim miejscu w wyborach do rady miasta

Tymczasem w wyborach do rady miejskiej Brzeszcz pierwsze miejsce zdobyła Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze, uzyskując 28,71 proc. głosów. PiS był drugi z 23,35-procentowym poparciem. Oba komitety zdobyły po sześć mandatów.

Poranna rozmowa na żywo w Gazeta.pl. Gościem Joanna Mucha