Wybory samorządowe 2018. Gibała: Rządy Wassermann oznaczałyby oddanie Krakowa w ręce Kaczyńskiego

Wybory samorządowe 2018. Łukasz Gibała zajął trzecie miejsce w wyborach na prezydenta Krakowa. Czy poprze któregoś z kandydatów startujących w II turze? Zapowiedział, że odda pusty głos, a kordonem sanitarnym otacza zarówno Majchrowskiego, jak i Wassermann.

We wtorek 23 października Łukasz Gibała zorganizował konferencję prasową, na której podsumował swoją kampanię wyborczą. Przypomnijmy, że cząstkowe wyniki wyborów pokazują, że Łukasz Gibała zajął trzecie miejsce w wyborach na prezydenta Krakowa, uzyskując ok. 17,5 proc. głosów.

Łukasz Gibała odda pusty głos w II turze. "Zarówno rządy Majchrowskiego, jak i Wassermann będą złe dla Krakowa"

Gibała ocenił, że jego wynik jest dobry, jak na panującą w Polsce polaryzację polityczną. Na swoim Facebooku podziękował także tym, którzy zdecydowali się na niego zagłosować.

Zapytany o to, na kogo będzie głosował podczas II tury wyborów, odpowiedział, że odda pusty głos. Czy będzie namawiał swoich wyborców do tego, aby wybrali któregoś z wciąż walczących kandydatów? Gibała powiedział, że jego wyborcy podejmą samodzielną decyzję, ponieważ on nie wskaże żadnego faworyta.

 - Żadna z opcji, czy Małgorzata Wassermann, czy Jacek Majchrowski, nie mogą liczyć na mój głos, ani na apel do wyborców wskazujących ich jako właściwych kandydatów. Uważam, że zarówno dalsze rządy Jacka Majchrowskiego, jak i zwycięstwo Małgorzaty Wassermann będą bardzo złe dla Krakowa. Moi wyborcy w II turze będą musieli podjąć samodzielną decyzję, co zrobić przy urnach - powiedział Łukasz Gibała. 

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Łukasz Gibała o kordonie sanitarnym

Rozwijając temat pustego głosu, Łukasz Gibała podkreślił, że otacza tzw. kordonem sanitarnym zarówno Małgorzatę Wassermann i PiS, jak i urzędującego prezydenta Krakowa. Przypomnijmy, że we wrześniu podczas kampanii wyborczej Łukasz Gibała wezwał Jacka Majchrowskiego do podpisania deklaracji mówiącej o tym, że obaj kandydaci nie będą współpracować w Krakowie z Prawem i Sprawiedliwością. Jacek Majchrowski odpowiedział na wyzwanie krytyką.

"Łukasz Gibała pokazał, że kompletnie nie rozumie czym jest samorząd i myli mu się on z polityką partyjną. Wszyscy radni są przedstawicielami mieszkańców" - napisał prezydent Krakowa na Facebooku.

Kraków. Wybory samorządowe 2018. Gibała: Wassermann jest osobą niesamodzielną a Majchrowski jest politykiem wypalonym

Podczas rozmowy z dziennikarzami, Gibała podkreślił także, że wygrana Małgorzaty Wassermann będzie jego zdaniem równoznaczna z oddaniem Krakowa prezesowi Prawa i Sprawiedliwości.

- Rządy Małgorzaty Wassermann oznaczałyby oddanie Krakowa w ręce Jarosława Kaczyńskiego. W mojej opinii Wassermann jest osobą niesamodzielną i nie ma pojęcia o kwestiach miejskich. Dalsze rządy Majchrowskiego oznaczają, że w Krakowie będzie nadal Republika Deweloperów. Jacek Majchrowski jest politykiem wypalonym i w mojej opinii z kadencji na kadencję rządzi coraz słabiej - dodał Łukasz Gibała.

Problemy z głosowaniem w wyborach. Co na to PKW? 'To urząd powinien to zweryfikować'

Więcej o:
Komentarze (63)
Wybory samorządowe 2018. Gibała: Rządy Wassermann oznaczałyby oddanie Krakowa w ręce Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 21 razy 21

  Nieodpowiedzialne i niepowazne zachowanie Gibaly. Majchrowski, mimo wszystkich jego wad i ograniczen, jest nieporownywalnie lepszym kandydatem niz PIS-owska marionetka Wassermann. Tutaj nie ma co sie wiele zastanawiac, w najgorszym przypadku z zacisnietymi zebami i na wszelki wypadek na lekkim rauszu, ale trzeba zaglosowac na Majchrowskiego, to jest po prostu kwestia zwyklego instynktu samozachowawczego.

 • antoszek22

  Oceniono 19 razy 17

  W ręce developerów Kaczyńskiego .
  Waserwanna albo udaje albo jest tak głupia że głosowała za lex deweloper umozliwiąjacą budowę wiezowców w kazdym miejscu nawet na terenie natura 2000 na podstawie jednostkowej decyzji poza ustaleniami obowiazujacego planu zagospodarowania terenu.

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 17

  Pogońcie pis wszędzie , bierzcie przykład z Pucka

 • szaja25

  Oceniono 18 razy 16

  Krakowianie, weźcie przykład z Warszawy i pogońcie bolszewików pisowskich.

 • jurek4491

  Oceniono 29 razy 15

  Ciemny ,prymitywny i zacofany umysłowo pisowski taliban przejmuje kraj niczym Państwo Islamskie , przyjdzie czas że będą tego Polacy żałować

 • dert21

  Oceniono 18 razy 14

  Bredzisz Gibała! Udajesz że nie wiesz że oddając pusty głos faktycznie głosujesz na Wassermann? Jej elektorat stawi się w 100%

 • stemp10

  Oceniono 12 razy 12

  Nie rozumiem, oddajesz pusty głos i chcesz rozliczać człowieka za to co będzie robił? To chyba idiotyczne. Jak oddajesz pusty głos to chyba ci wszystko jedno i nie masz potem prawa nikogo rozliczać z realizacji jego planu.

 • remo29

  Oceniono 22 razy 12

  Krakusy, wiem, że nie przepadacie za Stolicą, ale weźcie przykład i zróbcie porządek jak oni.

 • Kris P

  Oceniono 18 razy 12

  Jeśli Gibala odda pusty głos to znaczy, że ma w nosie kto wygra. Czyli mu nie zależy, czy PiS przejmie Kraków, fajny kandydat...
  Gratuluję wam Krakowianie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX